بنا بر اعلام مرکز پایش کیفی هوای کشور؛

هوای ۹ شهرستان خوزستان امروز آلوده است

اداره کل هواشناسی خوزستان نسبت به وقوع رگبار باران و رعد و برق، وزش باد شدید و افزایش ارتفاع امواج دریایی در استان، هشدار سطح نارنجی را صادر کرد.
کد خبر: ۱۴۰۷۱۵۸

جام جم آنلاین - خوزستان، مدیرکل هواشناسی خوزستان بیان کرد: از اوایل وقت روز سه شنبه تا بعد از ظهر روز چهارشنبه شاهد رگبار باران و رعد و برق، وزش باد متوسط تا شدید گاهی تندباد لحظه‌ای و احتمال ریزش تگرگ در مناطق مستعد و احتمال برخاستن گردو خاک موقت برای ساعتی در اغلب نقاط استان خوزستان خواهیم بود.

محمد سبزه زاری افزود: این شرایط موجب لغزندگی جاده، اصابت صاعقه، اختلال در سفرهای بین شهری به‌ویژه در عبور از گذرگاه‌های کوهستانی، احتمال ریزش کوه، آب‌گرفتگی معابر، بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها و احتمال خسارت به صنعت کشاورزی و آب‌گرفتگی وجاری شدن سیلاب‌ها و سیلابی شدن مسیل‌ها و طغیان رودخانه‌های فصلی در مناطق کوهستانی، کاهش دید ناشی از گردوخاک، شکستن درختان و… می‌شود.

وی توصیه کرد: تمهیدات لازم برای کاهش خسارات احتمالی ناشی از جاری شدن سیلاب، رعد و برق، وزش باد شدید و صاعقه به کار گرفته شود. پرهیز از سفرهای غیر ضروری، لایروبی کانال‌ها و آبروها، احتیاط در فعالیت کوهنوردی و جابه‌جایی عشایر کوچ‌رو، احتیاط در عبور از حاشیه مسیل‌ها، اقدامات لازم برای فعالیت‌های عمرانی و بتن‌ریزی، تمهیدات لازم در راستای حفظ ماشین آلات کشاورزی و… در نظر گرفته شود.

سبزه زاری همچنین با اعلام هشدار هواشناسی دریایی نارنجی گفت: از اواخر وقت امروز تا اواخر وقت پنجشنبه شاهد وزش باد شدید و افزایش ارتفاع امواج در شمال خلیج فارس، مناطق ساحلی و دور از ساحل خوزستان خواهیم بود.

وی عنوان کرد: غرق شدن شناگران و آسیب به شناورهای سبک، تفریحی، اختلال در ورود و خروج شناورها به بندرگاه، پاره شدن تورهای صیادی و آسیب به قفس‌ها و آسیب به تأسیسات دریایی دور از انتظار نیست و توصیه می‌شود.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها