در شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان انجام شد؛

صرفه جویی 200 میلیارد ریالی نفتی ها در یك اقدام جهادی

مدیر عامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب عنوان کرد:

تاکید بر تاسیس قرارگاه جهادی در شرکت های تابعه مناطق نفت خیز جنوب

مدیر عامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب بر تاسیس قرارگاه جهادی در شرکت های تابعه تاکید کرد.
کد خبر: ۱۴۰۶۳۱۷

جام جم آنلاین - خوزستان، به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مناطق نفت‌خیز جنوب،دانشی در نشست بررسی اقدامات جهادی، تبیین برنامه ها و راهبردهای شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب در سال 1402  نفت را از منابع ملی و متعلق به آحاد مردم قلمداد کرد و بر تمرکز اقدامات جهادی مناطق نفت‌خیز بر خدمت رسانی عمومی در جهت رفاه حال مردم تاکید کرد.

در ابتدای این نشست دهان زاده رئیس هیئت مدیره شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب و جانشین مدیرعامل شرکت های تابعه که دبیری جلسه را بر عهده داشت پس از تبریک روز جهانی کارگر، با تبیین محور جلسه تحت عنوان «لزوم تداوم اقدامات جهادی و همگرایی و هم افزایی بیش از پیش در پیشبرد اهداف سازمانی» از مدیران خواست در گزارش اقدامات جهادی مجموعه تحت سرپرستی خود، تجارب مکتسبه و نوآوری های مدیریت خود را در انجام هرچه موثرتر اقدامات، با دیگر تصمیم سازان مناطق نفتخیز به اشتراک گذارند.

 وی گفت: شرایط تحریمی ما را در موقعیت یک جنگ اقتصادی تمام عیار قرار داده، لذا ضرورت ایجاب می کند در مقام مقابله با تخاصم استکبار جهانی، رویکردهای پیشین و سنتی خود را کنار گذاشته و تغییر آرایش دهیم و در نبرد نامتوازن، بنا به تاکید مدیرعامل، با سلاح نوآوری خود را تجهیز نماییم و آنگونه که به ذهن من می رسد، نسخه رویکرد جهادی دقیقا راهبردی موثر در تقابل با تفکر شرارت آمیز نظام استکبار تلقی می شود. وی افزود: مدل جهادی آن است که نیت الی الله باشد و با مدیریت علمی و نوآورانه تولید را پیش ببریم
در ادامه مدیر عامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب ضمن تبریک سالروز حماسه عملیات بیت المقدس و آزادسازی افتخارآفرین خرمشهر و روز ملی خلیج فارس، یادآور شد: نمادهای ملی و میهنی برای همه اقشار با هر تفکری، بسیار با اهمیت بوده و متعصبانه و با حساسیت مضاعف در جهت پاسداشت آنها اهتمام خواهیم ورزید.
 دانشی با تقدیر از مدیریت و کارکنان شرکت کارون به جهت میزبانی نشست حاضر، به عنوان مقدمه کلام در تعریف اقدام جهادی با وام گرفتن از آیه شریفه پایانی سوره عنکبوت«وَالَّذِينَ جَاهَدُوا فِينَا لَنَهْدِيَنَّهُمْ سُبُلَنَا وَإِنَّ اللَّهَ لَمَعَ الْمُحْسِنِينَ» جهاد را بهره گیری از تمام ظرفیت جسمی و فکری تفسیر کرد و گفت: تنها در صورت تفکر و عمل جهادی گشایش حاصل خواهد شد.

تاکید بر تاسیس قرارگاه جهادی در شرکت های تابعه مناطق نفتخیز جنوب
وی با تاکید بر ضرورت تاسیس قرارگاه جهادی در همه شرکت های تابعه و همگرایی هم افزایی این قرارگاه ها جهت تکمیل این زنجیره خاطر نشان کرد: شایسته است در اینگونه اقدامات دو مولفه را در نظر بگیریم اول شناسایی مشکل سپس اقدام برای رفع آن با سود جستن از حداکثر توان.
دانشی تصریح کرد: اقدام توام با مضاعف شدن احساس مسئولیت مبین کار اساسی و جهادی است که می تواند مصادیق فراوانی داشته باشد از قبیل: افزایش 800 درصدی پروژه های سرمایه ای یا گسترش ظرفیت قراردادهای پژوهشی، فناورانه و تولید بار اول از 75 میلیارد تومان به 1500 میلیارد تومان در بازه زمانی یکساله مناطق نفتخیز جنوب، که اینها را می توان به انفجار کار تعبیر کرد لذا حتا به این مقدار نیز قانع نخواهیم بود.
مدیر عامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب بر جدی گرفتن موضوع پژوهش و رصد علمی و هدف قرار دادن آنسوی مرزهای دانش بشری را وظیفه شرعی دانست و آن را از مصادیق بارز کار جهادی ارزیابی کرد.
وی با بیان اینکه بدترین حالت آن است که فرد «مذبذب بین ذلک» بماند، با تاکید از مدیران و مسئولین خواست برای هر کار علمی، چند طرح پیش بینی شده، در نظر داشته باشند. که در صورت توقف در انجام هر برنامه ای طرح جایگزین را به اجرا درآورده تا از توقف و معطل ماندن امور پیشگیری شود.
دانشی با توصیه به گسترش امور رفاهی در تاسیسات به عنوان یک اقدام جهادی و برنامه ریزی معقول و هدفمند در این زمینه همچون اختصاص کتابخانه، فیلم های مفید آموزشی، امکانات رفاهی ورزشی و ایجاد فضای سبز و نهالستان در محیط های عملیاتی نسبت به صیانت و ایجاد انگیزه برای نیروهای عملیاتی تاکید کرد.

اقدام جهادی در حوزه مسئولیت های اجتماعی
وی در بخش دیگری از سخنان خود که به اقدامات جهادی در حوزه مسئولیت های اجتماعی اختصاص داشت، نسبت به هدفمند بودن و تمرکز هزینه‌ی این قبیل اقدامات در تاسیسات زیرساختی توسعه ای و مولد عام المنفعه منطقه و امتناع از پول پاشی بی ضابطه و هدررفت منابع سازمان در موارد غیرضروری، توصیه نمود.
مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب در خاتمه شاه بیت اقدامات جهادی را اصلاح امور از خود و بهینه سازی مصرف تعبیر نمود و گفت: در این زمینه باید فرهنگ سازی صورت پذیرد و فرهنگ صرفه جویی را در مجموعه خود تسری دهیم. بر همین اساس از روابط عمومی خواست با تولید محتوای بصری فاخر در جهت فرهنگ سازی در حوزه بهینه سازی مصرف اقدام عاجل نماید.
صرفه جویی 20 هزار دلاری در روز بواسطه جلوگیری از گازسوزی

شهرویی مدیر عامل شرکت بهره برداری نفت و گاز کارون در ارائه گزارشی در خصوص فعالیت های جهادی این شرکت اظهار داشت: به لطف خداوند و به همت کارکنان تلاشگر شرکت نفت و گاز کارون، موفق به صرفه جویی 20 هزار دلاری در روز بواسطه جلوگیری از گازسوزی و افزایش میزان تولید با رعایت کامل مسائل ایمنی و الزامات زیست محیطی گردیده ایم. از فعالیت های جهادی شرکت بهره برداری نفت و گاز کارون طی سال جاری می‌توان به تکمیل و تجهیز سالن همایش شهدای شرکت کارون با مساحت 250 متر مربع ظرف مدت 75 روز، احداث دیوار بلوار نفت و منطقه مهاجرین جنگی در راستای صیانت از اراضی و تاسیسات صنعت نفت همچنین زیباسازی منظره شهری، احداث و توسعه گلخانه ها و نهالستان های شرکت کارون با رویکرد پرورش قلمه درختان مثمر، آب رسانی و توزیع چندین هزار بسته نوشت‌افزار و بسته معیشتی در مناطق کم‌برخوردار و روستاهای همجوار تاسیسات و تاسیس کتابخانه در واحدهای عملیاتی اشاره کرد.

افزایش تولید به میزان 30 هزار بشکه  در روز
در ادامه قباد ناصری مدیر عامل شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون با بیان اینکه فعالیت های جهادی این شرکت منجر به تداوم تولید شده و با طراحی های صورت پذیرفته انتظار داریم در افق پیش رو شاهد افزایش تولید باشیم اظهار کرد: به صفر رساندن نفت سوزی و صیانت از محیط زیست و منابع هیدروکربوری با بهره گیری از فناوری MOT به عنوان یک کارخانه بهره برداری کوچک و قابل حمل، ایمن سازی خطوط لوله، احداث 36 کیلومتر خط 10 اینچ از کلاستر شادگان به مارون 3 و مارون 3 به مارون 4 با هدف افزایش تولید به میزان 30 هزار بشکه  در روز، جمع آوری حدود 64 کیلومتر خطوط لوله مازاد و اقدامات گسترده در حوزه مسئولیت های اجتماعی را از جمله اقدامات این شرکت شمرد.
ناصری در پایان سخنان خود دو پیشنهاد: استقلال عملیاتی شرکت های بهره بردار به طور مثال جهت به کارگیری و تامین ماشین آلات سبک و سنگین در حوزه عملیات، همچنین اختصاص واحد پژوهش به شرکت های بهره بردار، را مطرح کرد.

پیشرفت 800 درصدی در پروژه های سرمایه گذای
جواد تقی زاده مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز آغاجاری در خصوص اقدامات جهادی صورت گرفته در این شرکت گفت: تشکیل گروه جهادی آب و تولید روزانه به میزان 75000 لیتر و ارسال به 36 روستای همجوار فاقد آب شرب، استفاده از ظرفیت های فکری همه کارکنان بهره گیری بهینه حداکثری از توان نیروی انسانی شرکت، خرید چند دستگاه ماشین آلات سنگین جهت پیشبرد اهداف تولیدی سازمان، پیشرفت 800 درصدی در پروژه های سرمایه ای، نگاه ویژه به معظل خوردگی تاسیسات و اقدامات پیشگیرانه در این زمینه تا جاییکه مشکل رفع خوردگی را از 600  روز به 70 روز یافت را از جمله اقدامات اعلام کرد.

وی مطرح کرد: شرکت ها بر بحث ذخیره استهلاک متمرکز شده و بودجه آن را افزایش دهند. همچنین بودجه ای به شرکت های بهره بردار به طور مستقل جهت مسئولیت های اجتماعی اختصاص داده شود.

اقدام برای جلوگیری از گازسوزی
مهرداد کاهکش مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران نیز در این نشست اقدامات این شرکت در راستای افزایش تولید علی رغم فرسودگی تاسیسات را مصداق بارز تلاش و اقدام جهادی ارزیابی نمود وگفت: براساس رایزنی با محیط زیست استان نسبت به جلوگیری از نفت و گازسوزی مطابق با نیاز روز کشور بوده اقدام نموده ایم.

وی همچنین تدوین، برنامه ریزی و اجرایی نمودن یک نرم افزار ویژه جهت گزارش روزانه و آمار و اطلاعات، که با اتکا بر دانش کارکنان داخلی شرکت صورت گرفته را از اقدامات شاخص جهادی این شرکت معرفی کرد و بهره برداری از این سامانه را به عنوان پیشنهاد به دیگر شرکت ها توصیه نمود.

استفاده از ظرفیت شرکت های دانش بنیان جهت نوآوری در تداوم روند تولید

علیرضا هیهاوند مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان در ادامه در تبیین اقدامات جهادی این شرکت گفت: اقدامات عام المنفعه ای همچون: جاده سازی که تا استان چهارمحال و بختیاری گسترش داشته است، استفاده از ظرفیت شرکت های دانش بنیان جهت نوآوری در تداوم روند تولید و پیشگیری در ایجاد اختلال فرآیندی با ایده های نوین، به کارگیری ظرفیت لجستیکی و نیروی انسانی به صورت شناور در میان ادارات و مدیریت ها جهت فائق آمدن بر محدودیت منابع، از رویکرد جهادی این شرکت خبر می دهد.

وی مطرح کرد: تخصیص اعتبارات مستقل به شرکت ها صورت گیرد تا در اثر آن تجلی خدمتگزاری در محیط پیرامونی قابل مشاهده و ملموس ارائه گردد.

 

 

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها