در حادثه‌ای عجیب و در حالی‌که کادر درمان یکی از بیمارستان‌های منطقه شهریار در تهران تصور می‌کردند نوزاد زن باردار مرده به دنیا آمده و او را به سردخانه منتقل کرده بودند اما هوشیاری پدر نوزاد و پیگیری‌های یک مامور نیروی انتظامی باعث شد تا نوزاد زنده و سالم به بخش مراقبت‌های ویژه منتقل شود.
در حادثه‌ای عجیب و در حالی‌که کادر درمان یکی از بیمارستان‌های منطقه شهریار در تهران تصور می‌کردند نوزاد زن باردار مرده به دنیا آمده و او را به سردخانه منتقل کرده بودند اما هوشیاری پدر نوزاد و پیگیری‌های یک مامور نیروی انتظامی باعث شد تا نوزاد زنده و سالم به بخش مراقبت‌های ویژه منتقل شود.
کد خبر: ۱۴۰۵۱۴۹

رضا خدایاری، پدر همان نوزادی است که مرده به دنیا آمده است. آن‌طور که پدرش توضیح می‌دهد، همسرش از زمان بارداری تا تولد نوزاد، هیچ مشکلی نداشت. همسر باردار او ۳۱ فروردین و در حالی‌که جنین او هنوز هفت ماه بود، برای وضع حمل به بیمارستان کمالی مراجعه کرد و پس از انجام آزمایش‌های معمول بارداری سلامت مادر و نوزاد تایید شد. ساعت ۴ صبح اول اردیبهشت مادر و پدر به بیمارستان امام سجاد(ع) مراجعه کردند و نوزاد با زایمان طبیعی متولد شد. همان لحظه کادر درمان نوزاد را به مادر نشان دادند و گفتند بچه سه روز است در شکم مادر فوت شده است.
پدر نوزاد که در خرم‌آباد بود، با شنیدن این خبر خود را به‌سرعت به بیمارستان رساند و درخواست ملاقات با همسرش را داد اما کادر بیمارستان به او اجازه این کار را ندادند.
پدر اما حس غریبی داشت و دلش می‌خواست طبق رسم و رسوم قدیمی‌شان اسم نوزاد مرده‌اش را در گوش او زمرمه کند. برای همین به سمت سردخانه رفت و از مسئول سردخانه خواست اجازه دهد این کار را انجام دهد. مسئول بیمارستان هم با حراست هماهنگی کرد و هر سه نفر به سمت سردخانه رفتند. نوزاد داخل یک کارتن بود و پدر در آن را باز کرد. پدر جوان این نوزاد می‌گوید: «وقتی کارتن را باز کردم نوزادم نفس می‌کشید.
نگهبان فکر می‌کرد توهم زده‌ام اما وقتی تکان خورد قبول کرد که زنده است. نگهبان موضوع را به سوپروایزر خبر داد اما او گفت امکان ندارد و بچه سه روز است که مرده است. با یکی از ماموران نیروی انتظامی وارد سردخانه شدیم و دید فرزندم زنده است.»
سروان فرشاد امیرنژاد افسر کشیک نیروی انتظامی مستقر در بیمارستان امام سجاد هم ماجرا را این‌طور روایت می‌کند: «شیفت کاری‌ام تازه شروع شده بود که پدر آن نوزاد نزد من آمد و گفت اینجا کسی به حرفم گوش نمی‌دهد. به من گفته‌اند بچه‌ام مرده است اما وقتی برای آخرین بار رفتم او را ببینم متوجه شدم زنده است و تکان می‌خورد. به هرکسی می‌گویم هیچ‌کس به حرفم اهمیت نمی‌دهد و فکر می‌کنند توهم زده‌ام. همان لحظه موضوع را پیگیر شد و به سوپروایزر خبر دادم. کادر درمان گفتند پدر نوزاد توهم دارد اما دلم آرام نگرفت و بعد از گرفتن کلید سردخانه تک‌تک یخچال‌ها را باز کردم. در ادامه یک کارتن کوچک را باز کردم که بچه‌ای داخل آن بود، دیدم تکان می‌خورد و نفس کشید. به سرعت پارچه‌ای دور او پیچیدم و دنبال سوپروایزر رفتم. در ادامه به یکی از پرستاران بخش زایمان گفتم این بچه زنده است، اما شما او را به سردخانه برده بودید. سپس با یکی از پرستاران به سردخانه رفتیم و او دید بچه زنده است و به بخش مراقبت‌های ویژه نوزاد منتقل شد.»
به گزارش تسنیم، این ماجرا اما پیامدهایی هم داشت و صبح روز شنبه و به دستور رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران، علیرضا مرعشی، رئیس بیمارستان امام سجاد شهریار به‌دلیل سوء‌عملکرد و بی‌توجهی وی در احیای نوزاد از مسئولیت خود برکنار شد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
عصر برده‌داران مجازی

گفت‌و‌گوی «جام‌جم» با فرزاد مؤتمن، در باب کتابخوانی و بازیگری‌اش در فیلم «خاطرات بندباز»

عصر برده‌داران مجازی

نیازمندی ها