رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه انتظامی کشور گفت: در حال حاضر روند صدور گذرنامه از تحویل مدارک تا دریافت گذرنامه پنج روز کاری طول می‌کشد.
کد خبر: ۱۴۰۴۹۳۳

به گزارش جام جم آنلاین، سردار علی ذوالقدری، رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه انتظامی کشور در گفت‌وگو با فارس در خصوص آخرین وضعیت صدور گذرنامه در کشور اظهار داشت:‌ در حال حاضر صدور گذرنامه وضعیت عادی و به روز را داشته و در حوزه صدور گذرنامه عقب‌ماندگی نداریم.

وی گفت: گذرنامه متقاضیان از زمان تحویل مدارک در مراکز پلیس + 10 تا تحویل گذرنامه درب منزل 5 روز کاری طول می‌کشد.

رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه انتظامی کشور در خصوص مدت زمان اعتبار گذرنامه اعلام کرد: گذرنامه‌ها تا آخرین روزی که در آن اعتبار درج شده معتبر هستند منتهی در صورت سفر افراد به بعضی از کشورها در حالی‌که مقیم نباشند اعتبار زیر شش ماه پذیرش نمی‌شود؛ به همین دلیل بارها گفته شده که گذرنامه با اعتبار زیر شش ماه برای خروج از کشور معتبر نیست چرا که کشور مقابل این مدت اعتبار را قبول نمی‌کند.

سردار ذوالقدری در پاسخ به دیگر پرسش فارس در مورد تقاضای مخاطبان فارس من برای افزایش اعتبار گذرنامه‌ ها گفت: موضوع افزایش اعتبار گذرنامه‌ ها در کمیسیون مصوب و پیشنهادش به مجلس شورای اسلامی ارائه شده و منتظر تصویب هستیم؛ به محض تصویب ابلاغ و اجرایی می‌شود.

رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه انتظامی کشور با توجه به شرایط عادی صدور گذرنامه از متقاضیان سفرهای خارجی به خصوص زوار اربعین حسینی درخواست کرد که برای دریافت یا تمدید گذرنامه از هم اینک اقدام کرده و درخواست خود را به روزهای آخر و منتهی به سفر خود موکول نکنند تا در ازدحام معطل شوند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها