اعلام روش‌های پرداخت زکات فطریه در استان بوشهر؛

۱۲۰۰ پایگاه برای جمع آوری زکات فطریه مستقر شد

مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر گفت: دو هزار و ۵۰۰ نفر در قالب ۱۲۰۰ پایگاه ثابت و سیار زکات فطریه مردم استان را جمع آوری می‌کنند
کد خبر: ۱۴۰۴۵۶۳

به گزارش جام جم آنلاین بوشهر،محمد رضا میری مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: دو هزار و ۵۰۰ نفر در قالب ۱۲۰۰ پایگاه ثابت و سیار مجهز به دستگاه کارت خوان در سطح استان با همکاری بانیان مساجد و مراکز نیکوکاری ،شورای زکات روستایی ،خیریه ها،پایگاه های مقاومت بسیج، اماکن متبرکه، بهزیستی و معتمدین محلی برای جمع آوری زکات فطره مردم استان اقدام می‌کنند.
وی افزود: به منظور جذب حداکثری زکات فطریه مردم دیندار استان، ضمن فعال سازی درگاه‌های الکترونیکی، کد دستوری #۵*۸۸۷۷* فراهم شده است.
مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر تصریح کرد: تمهیدات لازم به منظور دریافت فطریه عام، فطریه سادات و کفارات به شکل جداگانه‌ای پیش بینی شده است.
میری، شماره کارت‌های کمیته امداد استان بوشهر را برای پرداخت زکات فطریه به شرح ذیل اعلام کرد:

شماره کارت (ویژه فطریه عام) 6037997950052879

شماره کارت (ویژه فطریه سادات ) 6037997950061144

شماره کارت( ویژه کفاره غیرعمد) 6037997950077686

شماره کارت ( ویژ کفاره عمد ) 6037997950069410
وی با تاکید بر توجه به ترویج فرهنگ پرداخت زکات عنوان کرد: ائمه جمعه و جماعات، فرمانداران و بخشداران نقش مهمی در زمینه تبیین موضوع پرداخت زکات فطریه دارند و انتظار داریم تمهیدات لازم را برای جمع آوری زکات فطریه در نقاط مختلف استان فراهم نمایند.
میری گفت: فقط خیریه ها و موسساتی می‌توانند اقدام به جمع آوری زکات فطریه در استان نمایند که از قبلا مجوز و کارت مخصوص جمع آوری زکات را از دبیر خانه شورای زکات استان «کمیته امداد امام خمینی (ره)»دریافت کرده باشند.
مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر یادآور شد: در سال گذشته بالغ بر 24 میلیارد تومان فطریه در استان جذب و در جهت رفع مشکلات نیازمندان هزینه شده است.
میری خاطرنشان کرد: پیش بینی می‌شود در سال جاری 37 میلیارد تومان فطریه جذب و هزینه شود.
مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر تاکید کرد: بر اساس تمهیدات اندیشیده شده مبالغ زکات فطریه بلافاصله با رعایت موازین شرعی بین نیازمندان همان منطقه ای که زکات جمع آوری شده است توزیع خواهد شد.

میری اولویت هزینه کرد زکات فطریه را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: با نیازسنجی‌های انجام شده در کمیته امداد به محض جمع آوری زکات فطریه با اولویت به بیماران صعب العلاج و فرانشیزهای درمانی، حق استیجاری نیازمندان به مدت سه ماه و خرید وسایل سرمایشی و نیازهای ضروری در همان روز عید به حساب این افراد پرداخت خواهد شد.

 

جام جم آنلاین-زهرا ماندنیان فرد-خبرنگار

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها