دبیر کمیسیون صنایع و معادن مجلس:

تعدادی از امضاهای استیضاح وزیر صمت پس گرفته شد

وزیر اقتصاد در آستانه استیضاح قرار گرفت

عضو هیئت رئیسه مجلس با اشاره به نشست امروز کمیسیون اقتصادی گفت: با توجه به اینکه طراحان استیضاح خاندوزی از جمله بنده از توضیحات وزیر اقتصاد قانع نشدیم، در صورتی که تا فرداصبح این طرح حدنصاب داشته باشد، توسط هیئت رئیسه اعلام وصول می‌شود.
کد خبر: ۱۴۰۴۴۵۱

به گزارش جام جم آنلاین، حسینعلی حاجی‌ دلیگانی، عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با تسنیم با اشاره به نشست بررسی تقاضای عده‌ای از نمایندگان مجلس مبنی بر استیضاح وزیر اقتصاد که در کمیسیون اقتصادی مجلس برگزار شد گفت: با توجه به اینکه سه طرح استیضاح جداگانه از سوی بنده، آقای علی‌اصغر خانی و آقای آصفری مطرح شده بود، ما سه نفر به‌شکل مجزا نقطه‌نظرات خود را در حضور آقای خاندوزی بیان کردیم.

وی افزود: پس از سخنان ما، آقای خاندوزی نیز طی اظهاراتی از عملکرد خود دفاع کرد و با وجود این، بنده از توضیحات ایشان قانع نشدم و تصریح کردم که این توضیحات زمانی قانع‌کننده است که آثار مثبت اقدامات وزارت اقتصاد برای مردم در زندگی روزمره‌شان قابل لمس باشد.

عضو هیئت رئیسه مجلس گفت:‌ نهایتاً گزارش نشست امروز جمع‌بندی و به هیئت رئیسه مجلس ارجاع می‌شود و در صورتی که تا فرداصبح تعداد متقاضیان هر یک از این سه طرح استیضاح از حدنصاب نیفتاده باشد، احتمالاً در نشست علنی فردای مجلس، طرح استیضاح آقای خاندوزی اعلام وصول می‌شود.

حاجی‌دلیگانی با بیان اینکه "استیضاحی که بنده و آقای آصفری مطرح کردیم هم‌اکنون زیر حدنصاب است"، گفت: با این حال استیضاح آقای خانی همچنان با حدود 14 امضا دارای حدنصاب بررسی در صحن مجلس است، البته بر اساس تبصره یک ماده 134 آیین‌نامه داخلی مجلس این امکان وجود دارد که هر سه استیضاح به‌شکل یکپارچه و در قالب یک طرح به هیئت رئیسه ارجاع شود که در این صورت تعداد امضاها به حدود 30 امضا می‌رسد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها