توافقنامه برق رسانی به هشت هزار هکتار از اراضی پرورش میگو در هرمزگان با اعتباری افزون بر ۹۱۰ میلیارد تومان عصر یکشنبه به امضا رسید.
توافقنامه برق رسانی به هشت هزار هکتار از اراضی پرورش میگو در هرمزگان با اعتباری افزون بر ۹۱۰ میلیارد تومان عصر یکشنبه به امضا رسید.
کد خبر: ۱۴۰۴۳۲۵

هرمزگان-جام جم انلاین- توافقنامه برق رسانی به هشت هزار هکتار از اراضی پرورش میگو در هرمزگان با اعتباری افزون بر ۹۱۰ میلیارد تومان به امضا رسید. 

 

امضای این تفاهم نامه در راستای مصوبات سفر رییس جمهور بین استانداری هرمزگان، سازمان مدیریت و برنامه ریزی، اداره کل شیلات و شرکت برق منطقه ای استان انجام گرفت.

 

استاندار هرمزگان در مراسم امضای این تفاهم نامه گفت: در سفر رییس جمهور برق رسانی به مزرعه های پرورش میگوی استان به عنوان یکی از طرح‌های پیشران دولت سیزدهم مورد توجه قرار گرفت.

 

مهدی دوستی افزود: در مرحله نخست اجرای مصوبات سفر رییس جمهور، ۶ مجتمع پرورش میگوی هرمزگان به میزان ۲۵ مگاوات و با اعتباری افزون بر ۱۲۵میلیارد تومان درنظر گرفته شد که افزون بر چهارهزار و ۲۰۰ هکتار از اراضی میگوی استان با اشتغالزایی یک‌هزار و ۸۰۰ نفر از آن بهره مند شد.

 

وی بیان کرد: در مرحله دوم نیز سه تفاهم نامه برق رسانی به چهار مجتمع پرورش میگوی (لشتغان، جلابی، خضر و حسنلنگی) به میزان ۶۷ مگاوات با اعتباری افزون بر ۹۱۰ میلیارد تومان منعقد شد که برای هشت هزار هکتار از اراضی پرورش میگوی استان با اشتغالزایی ۲ هزار و ۸۴۰ نفر برق رسانی انجام می‌شود.

 

نماینده عالی دولت در استان هرمزگان با بیان اینکه دولت مردمی متمرکز بر ارتقای زیرساخت های تولید است، افزود: حجم بالای مصوبات سفر رییس جمهور در بخش های تولید مانند شیلات، کشاورزی و صنعت نشان از همین مهم دارد.

 

دوستی تصریح کرد: اجرای طرح‌های حاصل از این تفاهم نامه باعث افزایش حدود ۲ برابری بهره وری تولید در واحد سطح می شود که پایداری اشتغال، رونق اقتصادی و ارز آوری را به دنبال دارد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها