ضرب‌الاجل وزیر ورزش و جوانان به فدراسیون فوتبال

وزیر ورزش و جوانان با اشاره به شرایط تیم فوتبال امید برای اعزام به بازی‌های آسیایی گفت: فدراسیون در این باره هنوز آمادگی خود را اعلام نکرده است.
کد خبر: ۱۴۰۴۱۰۷

به گزارش جام جم آنلاین و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، سید حمید سجادی در حاشیه نشست ستاد عالی بازی‌ های آسیایی و پاراآسیایی ضمن قدردانی از حضور پرشور جامعه ورزش و جوان در راهپیمایی روز قدس گفت: تصمیم‌گیری در خصوص رشته‌ های ورزشی تیمی و انفرادی اعزامی به بازی‌ ها یکی از مهمترین بخش‌های نشست امروز بود.

وی افزود: بر اساس جلسات کارشناسی که با حضور نمایندگان وزارت ورزش و جوانان، فدراسیون‌ها و دبیرکل کمیته ملی المپیک برگزار شد، بنا شد 3 گروه رشته ورزشی به بازی‌ها اعزام شوند که تاکنون اعزام 2 گروه قطعی شده و قرار است درباره گروه ورزشی دیگر تصمیم‌گیری شود.

سجادی در ادامه یادآور شد: گروه سوم گروهی هستند که شانس مدال آوری کمتری دارند، اما اعزام آنها موجب توسعه برخی رشته‌های ورزشی خواهد شد که تلاش می‌کنیم با نگرش توسعه‌ای این گروه ورزشی نیز اعزام شوند.

وزیر ورزش و جوانان گفت: قطعی شدن اعزام گروه سوم، محل برگزاری اردوها، پاداش پای سکو، کمک هزینه و حقوق ورزشکاران حاضر در اردوها با توجه به بررسی منابع وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک از مواردی است که در نشست 9 اردیبهشت تصمیم‌گیری می‌شود.

سجادی با تاکید بر پربار و هدفمند بودن جلسه امروز، عنوان کرد: یکی دیگر از موارد مطرح شده در این نشست تصمیم‌گیری درخصوص اعزام تیم فوتبال به بازی‌ های آسیایی بود. عزیزان ما در کمیته ملی المپیک بلا تکلیف بودند و بر اساس گزارشی که دوستان ارائه کردند، فدراسیون فوتبال در خصوص اعزام تیم ملی فوتبال امید هنوز آمادگی خود را اعلام نکرده است.

وی در ادامه با مهم خواندن حضور تیم فوتبال در بازی‌ های آسیایی افزود: در این خصوص قرار شد که بررسی‌های بیشتری صورت گیرد و موضوع مرتبط با فوتبال توسط فدراسیون جدی‌تر پیگیری شود.

وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه تا 9 اردیبهشت ماه موضوع حضور فوتبال در بازی‌ های آسیایی باید تعیین تکلیف شود، گفت: در این نشست در خصوص حضور فوتبال در بازی‌ های هانگژو دو بحث مطرح شد. عده‌ای اعتقاد داشتند فوتبال بانوان اعزام شود و تعدادی از حاضران با اعزام فوتبال آقایان موافق بودند. همچنین تعدادی نظرشان اعزام دو تیم بانوان و مردان به این رویداد آسیایی است.

وی با بیان اینکه حضور فوتبال در بازی‌های آسیایی برای ما مهم است، خاطرنشان کرد: در دی ماه امسال مسابقات مهمی را در این رشته در دوحه قطر داریم و هر نوع اتفاق و تصمیم در فوتبال می‌تواند در نتایج تیمی فوتبال تاثیر گذار باشد.

سجادی با تاکید براینکه هنوز تصمیم قطعی در خصوص اعزام تیم فوتبال به بازی‌ های آسیایی گرفته نشده اظهار داشت: تا 9 اردیبهشت باید نظرات اعضا اعلام شود، بنابراین نمایندگان وزارت ورزش و جوانان و هم نمایندگان المپیک باید مواضع فدراسیون فوتبال را هرچه سریعتر در این خصوص کسب کنند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها