نایب رئیس شورای شهر تهران در گفت و گو با جام جم آنلاین عنوان کرد:

نمایش قدرت ملی در راهپیمایی روز قدس

رئیس مجلس در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه تهران:

روز قدس نقاب از چهره جنایتکار رژیم صهیونیستی برداشت

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: روز قدس و به صحنه درآمدن امت اسلامی نقاب از چهره جنایتکار رژیم صهیونیستی و این رژیم کودک کش، جانی و نامشروع برداشته شد.
کد خبر: ۱۴۰۳۹۴۳

به گزارش جام جم آنلاین، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه تهران به مناسبت بزرگداشت روز جهانی قدس، گفت: امروز روز مهم و باارزشی است. روز قدس از یادگاران حضرت امام خمینی (ره) است. همه ما می‌دانیم که ریشه رژیم جعلی صهیونیستی به بعد از فروپاشی دوران عثمانی در جنگ جهانی اول بازمی گردد و انگلیسی‌ها پیشتاز و پایه گذار این بحث بودند.

وی متذکر شد: در نهایت، در سال ۱۹۴۸ و بعد از جنگ جهانی دوم انگلیس و آمریکا توانستند این دستگاه استکباری و رژیم جعلی را با خیانت شورای امنیت در سازمان ملل به رسمیت درآورند. در همان سال ۱۹۴۸ برخی از کشورهای اسلامی وارد یک جنگ مفصل شدند اما با مشکلاتی روبرو شدند و با خیانت شورای امنیت و آن آتش بس که دادند، زمینه تثبیت این رژیم منحوس را فراهم کردند.

قالیباف ادامه داد: بعد از آن هم در فرصت‌های متعدد یعنی در سال‌های ۱۹۵۶، ۱۹۶۷ و ۱۹۷۳ کشورهای اسلامی جنگ‌های متعددی را شروع کردند اما در هیچکدام از این جنگ‌ها چون حمایت دستگاه استکباری و در رأس آن آمریکا و انگلیس بود، موفق نشدند و چندین میلیون نفر از مسلمانان را آواره کردند و به شهادت رساندند.

رئیس قوه مقننه اظهارداشت: نهایتاً مسیر عوض شد و در سال ۱۹۷۹ اولین بحث سازش و صلح که در حقیقت باید بگوییم یک تسلیم ننگین با قرارداد کمپ دیوید در زمان انور سادات در مصر رقم خورد. این مسیر ادامه پیدا کرد و در سال ۱۹۹۳ پیمان اسلو بین رژیم صهیونیستی و سازمان آزادی بخش فلسطین که با اسرائیل ارتباط برقرار کردند، منعقد شد. در سال ۱۹۹۴ بین اردن و اسرائیل این قرارداد مجدداً بسته شد.

وی افزود: یعنی ما یک دوران جنگ را سپری کردیم و در حقیقت یک دوره تسلیم را کشورهای اسلامی و عربی با فشار دستگاه استکباری پیش بردند اما درست در سال ۱۹۷۹ که قرارداد کمپ دیوید بسته شد، مصادف با پیروزی انقلاب اسلامی ایران یعنی سال ۱۳۵۷ شد. امام خمینی (ره) در سال ۵۸ و بعد از سی و اندی سال از این فراز و نشیب‌ها، مسیر فلسطین و جهان اسلام را با نامگذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به عنوان روز قدس در جهان اسلام و عرصه بین المللی متفاوت کردند.

قالیباف اظهارداشت: مقام معظم رهبری می‌فرمایند «امام ما، امام تحول است»، باید گفت یکی از نمونه‌های تحول همین یوم الله قدس است. در این روز امام خمینی (ره) با ابتکار خودشان مردمی سازی و جهانی سازی فلسطین را در دستور کار قرار دادند و آن را تبدیل به یک سنت سیاسی کارآمد و مناسک سیاسی قوی در این چهل و اندی سال کردند و با روز قدس و به صحنه درآمدن امت اسلامی و رویکرد انقلاب اسلامی این گونه پیش رفت که نقاب از چهره جنایتکار رژیم صهیونیستی، رژیم کودک کش، جانی، نامشروع و رژیمی که تروریست در ذاتش است و آن هم ترور دولتی و نامشروع برداشته شد.

رئیس مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: امروز به برکت قدس، همه مسلمانان می‌توانند بلندتر از گذشته بگویند همه قدس پایتخت همه فلسطین و فلسطین پایتخت جهان اسلام است. ما شاهدیم دوره سازش، تسلیم و شکست مسلمانان تبدیل به عزت، افتخار و احیای مجدد اسلام شد. رژیم صهیونیستی بعد از سی و اندی سال امید داشت که نسل جدید فلسطین، دیگر موضوع فلسطین را به فراموشی بسپارند و نسل بعدی فراموش کنند فلسطین و مسائل اسلامی را و تلاش صهیونیست‌ها نه تنها این مسئله بود، بلکه آنان چون دشمن شماره یک جهان اسلام و انسانیت هستند تلاش کردند که ایران عزیز ما و جبهه مقاومت را به عنوان خطر برای کشورهای اسلامی جایگزین کنند.

وی ادامه داد: آنان به دنبال ایجاد درگیری در جهان اسلام رفتند و تلاش کردند تا بین کشورهای اسلامی اختلاف ایجاد و جابه جایی ذهنی ایجاد کنند و صهیونیست‌ها تلاش کردند خودشان را صلح طلب و ایران را به عنوان مشکل در جهان اسلام معرفی کنند اما رهبر حکیم و هوشمند انقلاب اسلامی متوجه این طراحی از روز اول بودند و با دقت و قدرت این موضوع را مدیریت و هدایت کردند.

قالیباف گفت: اولین نمونه که ما دیدیم رهبر معظم انقلاب اسلامی در مقابل این توطئه دستگاه استکباری و رژیم صهیونیستی انجام دادند، تلاش در جهت تقریب در جهان اسلام بود. برادری بین شیعه و اهل سنت را مبنای کار قرار دادند و برخی حس کردند این حرف و کلام حضرت آقا یک موضوع سیاسی یا فقط یک موضوع فقهی است. خیر، این موضوع مربوط به اسلام و اساس وحدت و عزت مسلمانان و شکست رژیم صهیونیستی است و این کار برای جلوگیری از برادرکشی است.

رئیس مجلس شورای اسلامی متذکر شد: مقام معظم رهبری فرمودند شیعه انگلیسی یا سنی آمریکایی مراد این نبود که شیعه انگلیسی کسی است که در لندن زندگی کند، بلکه شیعه انگلیسی کسی است که در منطقه است و در منطقه زندگی می‌کند اما فرمان را از لندن می‌گیرد. همچنین سنی آمریکایی کسی است که داعش، تکفیری‌ها و وهابی‌ها و اختلاف در جهان اسلام را پیگیری کردند و این کار دستگاه استکباری است.

وی افزود: نکته بعدی که مقام معظم رهبری در این دوره رهبری خودشان به دقت به آن توجه داشتند، فتنه بزرگی بود که در داعش اتفاق افتاد. داعش یک پروژه کاملاً صهیونیستی و آمریکایی برای فروپاشی جامعه اسلامی و امت اسلامی و کشورهای اسلامی از درون بود و می‌خواستند مسلمانان را وارد یک جنگ مذهبی علیه یکدیگر در جهان اسلام کنند و از این فرصت استفاده کنند. نمونه اخیر آن را در اتفاقات چند هفته قبل در شرق فرات دیدیم که آمریکایی‌ها با داعشی ها با هم به جبهه مقاومت متعرض شدند اما این تدبیر مقام معظم رهبری و میدان داری سیدالشهدای جبهه مقاومت، شهید سلیمانی به گونه‌ای عمل کرد که جبهه مقاومت و شیعیان برای دفاع از اهل سنت و ناموس آنان به میدان آمدند و اجازه چنین فرصتی را به دشمنان جهان اسلام ندادند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
عصر برده‌داران مجازی

گفت‌و‌گوی «جام‌جم» با فرزاد مؤتمن، در باب کتابخوانی و بازیگری‌اش در فیلم «خاطرات بندباز»

عصر برده‌داران مجازی

نیازمندی ها