گزارش اسلامی به نمایندگان درباره گفت‌وگوهای مسئولان کشور با دبیرکل آژانس انرژی اتمی

سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس جزئیات جلسه اعضای کمیسیون متبوعش با رئیس سازمان انرژی اتمی را تشریح کرد.
سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس جزئیات جلسه اعضای کمیسیون متبوعش با رئیس سازمان انرژی اتمی را تشریح کرد.
کد خبر: ۱۴۰۳۷۵۵

علی خضریان، سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی در تشریح جلسه این کمیسیون در مورد نظارت بر حسن اجرای قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها اظهار کرد: این جلسه با حضور رئیس سازمان انرژی اتمی کشورمان برگزار و آقای اسلامی گزارشی از گفت و گوی‌های اخیر انجام شده بین مسئولین کشورمان با دبیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و معاونان آژانس و محتوای توافق در حال انجام با آژانس ارائه کرد.

رئیس کمیته سیاسی، نظامی و امنیتی کمیسیون اصل نودم قانون اساسی افزود: بر اساس گزارش ارائه شده برخی از بندهای توافق در حال انجام سازمان انرژی اتمی با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی که هنوز نهایی نشده، برخلاف قانون راهبردی برای لغو تحریم‌ها است. لذا مقرر شد رئیس سازمان انرژی اتمی گزارش کاملی از بندهای در حال توافق و جزئیات توافق را در اختیار کمیسیون اصل نود قرار دهد.

وی با بیان اینکه توافق در حال انجام بین کشورمان با آژانس بین المللی انرژی اتمی در صورتی که دارای بندهایی برخلاف قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها باشد، غیرقابل نهایی شدن می‌باشد، گفت: کمیسیون اصل نود به رئیس سازمان انرژی اتمی متذکر شده است تا در صورتی که بندهای خلاف قانون در توافق در حال انجام دارای مجوز از نهادهای بالادستی است، می‌بایست مستندات و مجوز آن به کمیسیون اصل نود ارائه شود.

خضریان در پایان گفت: قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها و صیانت از منافع ملت ایران مصوب مجلس شورای اسلامی است و کمیسیون اصل نود، اجرای کامل و دقیق آن را از دستگاه‌های مسئول پیگیری خواهد کرد و هرگونه تخلف دستگاه‌ها از آن را براساس همان قانون به دستگاه قضایی ارجاع خواهد داد./تسنیم

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها