بنیامین نتانیاهو احتمالا تعداد بیشتری از شخصیت‌های موجود در ساختار حاکمیت رژیم صهیونیستی را به دلیل مخالفت با طرح تغییرات قضایی‌اش از کار برکنار می‌کند.
بنیامین نتانیاهو احتمالا تعداد بیشتری از شخصیت‌های موجود در ساختار حاکمیت رژیم صهیونیستی را به دلیل مخالفت با طرح تغییرات قضایی‌اش از کار برکنار می‌کند.
کد خبر: ۱۴۰۲۲۳۰

به گزارش جام جم آنلاین٬ عامیت سیگال خبرنگار صهیونیست در این رابطه اعلام کرد: گام بعدی پس از برکناری وزیر جنگ، کنار گذاشتن رئیس ستاد ارتش خواهد بود.

این خبر در حالی منتشر می‌شود که پیش از این نیز روزنامه یدیعوت احارانوت به نقل از یک مسئول عالی رتبه امنیتی فاش کرده بود که رؤسای ستاد ارتش، شاباک و موساد مخالف رویکرد نتانیاهو در تغییرات قضایی هستند.

این مسئول امنیتی فاش کرد، مسئولین طراز اول امنیتی اسرائیل بر این باورند که چند دستگی در ارتش اسرائیل صرفا به نیروهای احتیاط ختم نشده بلکه برخی از افسران کادر هم اعلام کردند که حاضر نیستند دیگر در تمرین‌های نظامی شرکت کرده و به تدریج این تمرد در کل ساختار ارتش اسرائیل در حال گسترش است.

این رسانه همچنین فاش کرد، برخی از نظامیانی که به دوره ارتقای درجه رسیده اند، اعلام کردند در این دوره‌ها حاضر نخواهند شد و قصدی برای ارتقای درجه ندارند.

این مسئول که نامش فاش نشده اعلام کرد، آنچه در حال رخ دادن است خطری واقعی برای توانمندی ارتش اسرائیل و اختیاراتش محسوب می‌شود.

نتانیاهو: باید تمام توان خود را برای سرکوب نظامیان متمرد به کارگیریم

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی در اولین اظهارنظر خود پس از برکناری وزیر جنگ کابینه خود گفت : باید تمام توان خود را بر سرکوب تمرد علیه دستورات نظامی به کار بگیریم.

وی با این سخنان، نظامیان صهیونیست را که بر عدم حضور در یگان های خود تاکیدمی کنند، تهدید کرد.

با این وجود رئیس کمیسیون امنیت و سیاست خارجی کنست(پارلمان)رژیم صهیونیستی هم اعلام کرد ، جلسه فوق العاده فردا دوشنبه برای بررسی برکناری وزیر جنگ برگزار خواهد شد.

در این بین رادیو ارتش رژیم صهیونیستی به نقل از یاکوب بری رئیس سابق شاباک فاش کرد ، شخصیت مد نظر بنیامین نتانیاهو برای جایگزینی یواف گالانت، آوی دیختر است اما مشکل اصلی آن است که او چندان محبوبیتی نزد ارتش اسرائیل ، شاباک و موساد ندارد.

روزنامه معاریو هم به نقل از ایهود باراک نخست وزیر اسبق رژیم صهیونیستی نوشت : گالانت با حمایت از عصیان مدنی در اسرائیل شجاعت زاید الوصفی از خود نشان داد./تسنیم

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها