رئیس پلیس راهور فراجا از افزایش ۱۱ درصدی ترددها نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت: آنچه که در تصادفات نگران کننده است این است که تاکنون ۳۸۵ نفر از مردم خوبمان را در تصادفات از دست داده‌ایم؛ یعنی روزانه حدود ۴۰ نفر جان خود را از دست داده‌اند.
کد خبر: ۱۴۰۲۱۱۷

به گزارش جام جم آنلاین و بنابر اعلام پایگاه خبری پلیس، سردار سید کمال هادیانفر - رئیس پلیس راهور فراجا در تشریح آخرین وضعیت راه های مواصلاتی کشور بیان داشت: در هشت روز شروع طرح نوروزی امسال تقریبا ۲۰۵ میلیون تردد بین استانی و شهرستانی به ثبت رسیده است که فقط ۲۵ میلیون تردد در روز پنجشنبه گذشته بوده که این رقم در مقایسه با سال ۱۴۰۰، ۵۴ درصد و نسبت به سال گذشته ۱۱ درصد افزایش داشته است.

سردار هادیانفر اظهار داشت: آنچه که در تصادفات نگران کننده است این است که تاکنون ۳۸۵ نفر از مردم خوبمان را در تصادفات از دست داده ایم و بالغ بر ۷هزار و ۱۰۰ مجروح و مصدوم داشته ایم. یعنی روزانه حدود ۴۰ نفر جان خود را از دست داده اند.

رئیس پلیس راهور گفت: آنچه که تأکید داریم، حتماً رانندگان عزیز و تمام سرنشینان از کمربند ایمنی استفاده کنند و طی بررسی ها همچنان سرعت، بیشترین عامل تصادفات و متأسفانه عدم توجه به جلو نیز از دیگر عوامل مهم هستند. همچنین در مناطق بارانی سطح معابر لغزنده است و خستگی و خواب آلودگی نیز از عمال مهم تصادفات به شمار می آیند و هنوز ۲۷ درصد از تصادفات مربوط به واژگونی است.

وی در پایان توصیه کرد: امیدواریم رانندگان عزیز حتما با سرعت مطمئنه حرکت کنند و در مسیرهایی که جداشونده نداریم یعنی مسیرهایی که راه‌های فرعی و روستایی ندارند که غالباً بیشتر تصادفات مربوط به این مسیرهاست، امیدواریم که رانندگان بیشتر دقت کنند و با آرامش رانندگی کنند که ما شاهد کمترین حوادث و تصادفات باشیم.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها