مسافرانی که قصد دارند در ایام نوروز در چادرهای مسافرتی اسکان پیدا کنند باید برخی نکات ایمنی را رعایت کنند تا دچار مسمومیت با گاز مونوکسید کربن نشوند.
کد خبر: ۱۴۰۱۶۹۰

به گزارش جام جم آنلاین، هرسال در ایام نوروز شاهد چادر زدن مسافران در شهرها هستیم و کاهش دمای هوا در برخی شهرهای کشور باعث می‌شود تا مسافرانی که در ایام نوروز در چادرهای مسافرتی اسکان می‌یابند از وسایل گرمایشی مانند گاز پیک‌نیک در داخل چادرها استفاده کنند اما یکی از خطراتی که این مسافران را تهدید می‌کند؛ انتشار گاز مونوکسید کربن است که از آن به عنوان قاتل خاموش یاد می‌شود.

مونوکسید کربن چیست؟

مونوکسید کربن یک گاز بی رنگ و بی‌بو است که بر اثر احتراق ناقص انواع سوخت‌ها تولید می‌شود به دلیل آن که این گاز رنگ و بو ندارد، مرگ بر اثر این گاز را «مرگ خاموش» می‌نامند.

علائم مسمومیت با گاز مونوکسید کربن

تهوع، سردرد، از دست دادن هوشیاری، سرگیجه، افتادن، خواب‌آلودگی و تهوع و استفراغ از جمله علائم مسمومیت با گاز مونوکسید کربن هستند.

دکتر جعفر میعادفر؛ رئیس سازمان اورژانس کشور توصیه‌هایی را برای پیشگیری از مسمومیت با گاز مونوکسید کربن در ایام نوروز ارائه کرده که این توضیحات را می‌توانید در فیلم زیر مشاهده کنید.

تعداد بازدید : 16
newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها