مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خوزستان با پیگیری وضعیت شهرستان‌ها درشرایط بارشی ، از آماده باش تیم های امدادی در سطح استان خبر داد.
کد خبر: ۱۴۰۱۱۰۸

جام جم آنلاین - خوزستان ، به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان خوزستان؛ وحید شعبانی بیان کرد: بر اساس نقشه‌های پیش‌یابی سامانه بارشی که سبب بارندگی در سطح استان شده آمادگی تیم های عملیاتی جمعیت هلال احمر به منظور پاسخگویی سریع به حوادث احتمالی ناشی از این بارش ها ایجاد و با توجه به استمرار نزول رحمت الهی از شب گذشته تا کنون در سراسر استان به حالت آماده باش در آمده اند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خوزستان با اشاره به اینکه جمعیت هلال احمر معین دستگاه‌های امداد رسان در حوادث شهری است ،افزود: علاوه بر آبگرفتگی‌ها و سیلابی شدن مسیل ها و بستر رودخانه‌های فصلی،احتمال ریزش ساختمان‌های نا ایمن به ویژه در مناطق روستایی و حاشیه شهرها بر اثر بارش باران وجود دارد لذا ضروریست تیم های عملیاتی سطح آمادگی‌ها را افزایش دهند.

بر اساس الگوهای هواشناسی این سامانه بارشی تا اواخر روز پنجشنبه در خوزستان فعال است و سبب رگبار و رعد و برق، وزش بادهای متوسط گاهی تندبادهای لحظه‌ای در اغلب مناطق خوزستان، احتمال ریزش تگرگ در مناطق مستعد و احتمال بارش برف در ارتفاعات استان خواهد شد.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها