در بخشی از نمایشگاه وزارت اطلاعات به مناسبت هفته سربازان گمنام امام زمان (عج) ارایه شد

روایت وزارت اطلاعات از ناکامی موساد در «عملیات بزرگ» اصفهان

درحالی که ۵۰ سرویس اطلاعاتی در دنیا موضوع ایران را در دستور کار خود دارند، به صورت متوسط سالانه بیش از ۵۰۰ ارتباط اطلاعاتی توسط معاونت ضدجاسوسی وزارت اطلاعات کشف می‌شود.
درحالی که ۵۰ سرویس اطلاعاتی در دنیا موضوع ایران را در دستور کار خود دارند، به صورت متوسط سالانه بیش از ۵۰۰ ارتباط اطلاعاتی توسط معاونت ضدجاسوسی وزارت اطلاعات کشف می‌شود.
کد خبر: ۱۴۰۰۵۱۷

به گزارش جام جم آنلاین، نمایشگاه تبیینی «روایت میدان» که به همت وزارت اطلاعات برگزار شده و به تبیین پشت‌پرده‌ها و نقش‌آفرینی دشمنان در حوادث و اغتشاشات پاییز ۱۴۰۱ می‌پردازد از امروز در تهران آغاز به کار کرد.

خبرگزاری جمهوری اسلامی در سلسله مطالبی به برخی از محورهای مهم مطالب ارائه شده در این نمایشگاه می‌پردازد.

جمهوری اسلامی ایران به دلیل ماهیت وجودی خود که مبتنی بر اصولی مانند استقلال، آزادی، حمایت از مستضعفان عالم و مقابله با سلطه‌گری قدرت‌های جهانی است همواره در کانون تهاجم و تقابل دشمنان و سرویس‌های اطلاعاتی آنها قرار داشته است.

بنابر آمار ارائه شده، ۵۱ سرویس اطلاعاتی در دنیا موضوع ایران را در دستور کار خود دارند که از این تعداد ۲۱ سرویس وابسته به کشورهای بزرگ دنیا، ۱۷ سرویس اطلاعاتی وابسته به دیگر کشورها و ۱۸ سرویس اطلاعاتی مورد تردد و ارتباط ایرانیان هستند.

همچنین به صورت متوسط در سال بیش از ۵۰۰ ارتباط اطلاعاتی توسط معاونت ضدجاسوسی وزارت اطلاعات کشف می‌شود.

با اینحال به طور خاص درباره سرویس‌ های رژیم صهیونیستی و آمریکا که بیشترین هجمه و دشمنی را با جمهوری اسلامی ایران دارند، تعداد قابل توجهی از افسران اطلاعاتی آنها در منطقه بر روی ایران متمرکز هستند.

بر اساس آماری که در نمایشگاه تبیینی روایت میدان ارائه شده است، رژیم صهیونیستی بیش از ۱۸۰ افسر اطلاعاتی حاضر در منطقه با کارویژه موضوع ایران دارد.

درباره ایالات متحده آمریکا نیز بیش از ۲۴۰ افسر اطلاعاتی آمریکا در منطقه مستقر و متردد هستند که بر روی موضوع ایران متمرکز هستند.

از جمله موضوعات مهم و مراکزی که مورد هجمه دشمنان جمهوری اسلامی ایران قرار دارند، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

زیرساختی و حیاتی کشور زیرساخت‌های خدمات اجتماعی
بخش‌های IT و سایبری مراکز دولتی و خصوصی مراکز دفاعی و نظامی
صنعت هسته‌ای کشور مراکز اقتصادی و مالی
صنعت انرژی (آب، برق، گاز و ...) مراکز سیاسی و تصمیم‌ساز کشور
مراکز اطلاعاتی و امنیتی قابلیت‌های نامتقارن
مراکز تکنولوژیک زیرساخت‌های فرهنگی کشور
newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها