رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی ایران گفت: برآوردها نشان می‌دهد به ازای هر نفری که در تصادف جان می بازد، بیش از هشت میلیارد تومان بصورت مستقیم و غیرمستقیم به کشور خسارت وارد می‌شود.
کد خبر: ۱۴۰۰۲۶۶

به گزارش جام جم آنلاین، سردار سید کمال هادیانفر روز دوشنبه در جلسه شورای راهبری کاهش تصادفات در استانداری اصفهان افزود: حدود ۹ تا ۱۱ درصد از بودجه کشور صرف تصادفات می‌شود و شرکت‌های بیمه بیش از ۳۵ هزار میلیارد تومان برای جبران خسارت تصادفات می‌پردازند که اگر اندکی از این هزینه کلان به دستگاه‌ها و شهرداری‌ها اختصاص یابد در زمینه کاهش تعداد جان باختگان شاهد موفقیت‌های بیشتری خواهیم بود.

وی اظهار داشت: نزدیک به ۱۷ هزار نفر در سال جاری، جانشان را در تصادفات از دست دادند و بطور میانگین هر ساعت، ۲ نفر در این تصادفات کشته شدند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی فرماندهی انتظامی بر لزوم توجه جدی دولت به توسعه ناوگان عمومی ایمن تاکید کرد و گفت: باید نگاه درستی به مقوله حمل و نقل شود و به سمت تولید ناوگان عمومی ایمن پیش برویم.

وی تصریح کرد: باید شرایطی فراهم شود تا شهروندان بتوانند به مترو، تراموا یا اتوبوس برقی و دیگر ناوگان حمل و نقل عمومی دسترسی داشته باشند و خیلی نباید از زیاد شدن خودروهای شخصی استقبال کنیم.

وی با بیان اینکه زمان رسیدن به اتوبوس باید هفت دقیقه باشد، خاطرنشان کرد: امروز در بیشتر کشورهای توسعه یافته زمان استفاده از اتوبوس برای شهروندان پیش بینی پذیر است بگونه‌ای که هر فرد پیش بینی می‌کند در زمان معینی به مقصد خواهد رسید اما در کشور ما بگونه‌ای عمل شده است که همه مایل‌اند از وسایط نقلیه شخصی خود استفاده کنند.

رئیس پلیس راهور فراجا با بیان اینکه سالانه ۲ میلیون دستگاه خودرو به ظرفیت خیابان‌های کشور افزود می‌شود، گفت: امروز تعداد خودروهای کشور به ۳۹ میلیون دستگاه رسیده و این در حالیست که هیچ خیابان و بزرگراهی هم اضافه نشده است.

سردار هادیانفر تصریح کرد: با ترافیک چند ساعته‌ای که شکل می‌گیرد، خیابان‌های سطح شهرها به پارکینگ‌های موقت تبدیل می‌شود و این در حالیست که مردم به پلیس و شهرداری‌ها نیز اعتراض می‌کنند.

وی در ادامه با بیان‌اینکه نوروز امسال شرایط متفاوتی را شاهد خواهیم بود، گفت: از ۱۷ اسفند همزمان با برگزاری مراسم نیمه شعبان در مسجد جمکران، میزان تردد خودروها در سطح جاده‌ های کشور نیز افزایش می‌یابد.

رئیس پلیس راهور فراجا با اشاره به اینکه اصفهان یکی از استان‌هایی است که در مسیر عبور زائران و شرکت‌کنندگان در این مراسم قرار دارد، افزود: باید تمهیدات ویژه ای در جاده‌های این استان اندیشیده شود.

وی همچنین از برپایی رزمایش نوروزی پلیس راهور در ۲۳ اسفند جاری با حضور معاون اول رئیس جمهور خبر داد و گفت: از ۲۴ اسفند طرح نوروزی بصورت رسمی در سراسر کشور شروع می‌شود.

سردار هادیانفر تصریح کرد: تصور اینکه امسال بدلیل تقارن نوروز با ماه رمضان سفرها کاهش یابد، اشتباه است و ما شاهد سفرهای نوروزی تا پایان ۱۵ فروردین خواهیم بود که ماموران پلیس راه و راهور هم با آمادگی کامل در خدمت مردم کشورمان خواهند بود.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها