افتتاح مرکز ماده ۱۶در شهرستان چهارباغ استان البرز

اعتیاد پایان زندگی نیست

ترافیک آزاد راه تهران کرج 30 درصد کاهش می‌یابد

با حضور وزیر راه و شهرسازی پروژه زیرگذر پل فردیس به بهره برداری رسید

کد خبر: ۱۴۰۰۰۸۳

به گزارش جام جم البرز، آئین بهره‌برداری از ۳۵۰ پروژه اصلاح، ایمن‌سازی و رفع نقاط پر تصادف راه‌های کشور صبح شنبه توسط وزیر راه و شهرسازی و جمعی از مقامات کشوری و استانی به صورت حضوری در استان البرز و با ارتباط تصویری به صورت ویدئو کنفرانس با ۱۰ استان دیگر برگزار شد.

اعتبار بهره‌برداری از ۳۵۰ پروژه اصلاح، ایمن‌سازی و رفع نقاط پر تصادف راه‌های کشور بیش از یک هزار و ۹۰۰ میلیارد است.

در این مراسم پروژه کنارگذر پل فردیس نیز به بهره‌برداری رسید.

مهرداد بذرپاش صبح شنبه در آئین بهره‌برداری از ۳۵۰ پروژه اصلاح، ایمن‌سازی و رفع نقاط پرتصادف راه‌های کشور که به صورت متمرکز در کنارگذر پل فردیس برگزار شد، اظهار کرد: ۸۷۷ نقطه آسیب‌زا و پرخطر در راه‌های کشور وجود دارد که امروز ۳۵۰ پروژه اصلاح، ایمن‌سازی و رفع نقاط پرتصادف به بهره‌برداری می‌رسد و سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای باید تا پایان دولت خطر این نقاط را رفع کند.

وی بیان کرد: وزارت راه و شهرسازی حتی یک کشته جاده‌ای را زیاد می‌داند و برای به صفر رساندن آن هدف‌گذاری کرده است و نهضت بزرگ رفع نقاط حادثه‌خیز تا رسیدن به نقطه نهایی باید پیگیری شود.

وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: در برنامه هفتم توسعه قصد داریم تا تعداد جانباختگان جاده‌ای را تا ۵۰ درصد کاهش دهیم و در این راستا ظرفیت‌های مختلف را به کار گرفته‌ایم.

وی تصریح کرد: در این راستا باید با استفاده از روش‌های نوین مانع آن شویم که تا تخلفاتی مانند سرعت زیاد نیز حادثه‌ساز شوند که این امر با همکاری پلیس راه محقق خواهد شد.

بذرپاش با بیان اینکه نباید منتظر افتتاحیه این پروژه‌ها باشیم، چراکه این نقاط حادثه‌خیز در لحظه مورد استفاده مردم می‌گیرد و برای آنها خطرآفرین است، گفت: به همین دلیل سازمان راهداری از ابتدای سال آینده موظف شده است که تمامی نقاط حادثه‌خیر را شناسایی و مسئله را تحت عنوان رفع نقاط پرخطر اجرایی کند.

وی اظهار کرد: اجرای برخی طرح‌ها منابع بیشتری می‌خواهد و به هزینه بیشتری نیاز دارد اما برخی از طرح‌ها با هزینه کمتری انجام می‌شود، بنابراین باید با اولویت بندی پروژه‌هایی که سریع‌تر به نتیجه می‌رسد اجرا شود.

۲۰ درصد ترافیک ملی در آزادراه تهران - کرج است

مجتبی عبداللهی، استاندار البرز نیز در این مراسم با تبریک اعیاد شعبانیه و ولادت حضرت علی اکبر (ع) و روز جوان، افزود: وزیر جوان و محترم راه و شهرسازی در دولت مردمی ایران قوی، تلاش‌های گسترده‌ای بویژه در راستای توسعه، ایمن سازی و بازگشایی گره‌های ترافیکی کشور داشته‌اند و با اشراف به مسائل استان البرز، نظارت و پیگیری خاصی برای پیشبرد پروژه‌ها دارند.

عبداللهی گفت: با عزم و اراده‌ای که در دولت مردمی سیزدهم و نیز وزارت راه و شهرسازی برای کسب رضایتمندی و آسایش مردم شکل گرفته، امید است که توسعه و رفع مشکلات راه‌های البرز تسریع شود.

وی افزود: آزادراه تهران - کرج - قزوین ۲۰ درصد از ترافیک کشور را دارد و بارها مورد تعریض و اجرای عملیات مسکن وار قرار گرفته است ولی اکنون بر این باور هستیم که باید اقدام بزرگ‌تری شکل گیرد.
استاندار البرز گفت: اتوبان شهید سلیمانی در امتداد ادامه آزادراه شهید همت در استان که ۸۷ درصد پیشرفت دارد، در صورت توجه ویژه وزارت راه و شهرسازی و تأمین اعتبار در دهه مبارک فجر ۱۴۰۲ مورد بهره برداری قرار می‌گیرد.

استاندار البرز با بیان اینکه روزانه به صورت میانگین ۳۰۰ هزار خودرو در اتوبان تهران - کرج تردد دارند، گفت: ضرورت دارد نگاه ویژه ملی و به طور خاص از وزارت راه و شهرسازی به این آزادراه معطوف شود چراکه بار ترافیک و تردد ملی را بر دوش دارد.

وی افزود: اکنون در کنار کنارگذر شمالی کرج، برای برون رفت از ترافیک‌های این آزادراه، آزادراه جنونی کرج نیز طراحی شده و می‌توان اتوبان فعلی را نیز به صورت دو طبقه برای تردد مردم کشور مهیا کرد.

عبداللهی گفت: با عزم و اراده‌ای که در دولت مردمی سیزدهم و نیز وزارت راه و شهرسازی برای کسب رضایتمندی و آسایش مردم شکل گرفته، امید است که توسعه و رفع مشکلات راه‌های البرز تسریع شود.

البرز یکی از پرترددترین استان‌های کشور است

علی زندی فر، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان البرز اظهار کرد: این پروژه فاز نخست از طرحی بزرگی به شمار می‌رود که با تکمیل آن گره ترافیکی حد فاصل پل فردیس تا پل کلاک برای همیشه رفع می‌شود.

وی ادامه داد: قرینه این کنارگذر نیز در حال تکمیل است و پیش بینی می‌شود تا زیر بار ترافیک برود، همچنین تعریض پل جاده مخصوص و اضافه کردن یک باند جدید به آن هم در حال اجرا است.

این مقام مسؤول اضافه کرد: کنارگذری که امروز آماده بهره‌برداری است، حدود ۳۰ درصد از ترافیک این محدوده را کاهش خواهد داد.

وی تصریح کرد: اگر تمام پروژه‌های مدنظر در محدوده پل فردیس تا کلاک به بهره‌برداری برسد، می‌توان امیدوار بود که ترافیک این محدوده تا ۸۵ درصد کاهش یابد.

زندی اظهار کرد: اعتبار هزینه شده برای کنارگذر فردیس حدود ۳۵ میلیارد تومان بوده و بقیه طرح‌های باقی مانده برای کاهش ترافیک این محدوده نیز به ۷۵ میلیارد تومان نیاز دارد.

وی بیان کرد: در محور ماهدشت به اشتهارد در ۶ ماه نخست سال گذشته ۲۶ فوتی داشتیم که با امکانات موجود با رفع مشکلات این آمار به ۹ نفر رسیده این مورد در محورهای مشکل ساز دیگر استان مانند محور سهلیه و چهارباغ هم صورت گرفته است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان البرز تصریح کرد: برای محورهای آتشگاه که یکی از محورهای توریستی استان هم مطالعه انجام شده و در سال آینده ۱۴ کیلومتر اصلاح و بهسازی خواهد شد.

زندی فر گفت: البرز یکی از پرترددترین استان‌های کشور است به طوری که مسیر تهران کرج قزوین رکورددار کشور با ۴۰۰ هزار تردد در روز است.

وی اظهار کرد: یکی از مشکلات ما این است که در محور چالوس و آزادراه کرج قزوین انجام کارهای عمرانی به سختی انجام می‌شود و به دلیل تردد بالا انجام کارهای بهسازی با مشکل مواجه است. برای مثال جاده چالوس به تنهایی اندازه برخی از آزادراه‌های بزرگ کشور تردد دارد که همین انجام کارهای عملیاتی را سخت کرده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان البرز متذکر شد: در آزادراه کرج قزوین با اختلاف پرترددترین راه کشور است و در این مسیر ۵۱ مسیر دسترسی نیز وجود دارد که تردد وسایط نقلیه سنگین هم در این مسیر انجام می‌شود.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها