معاون سیاسی اجتماعی استاندار خوزستان:

لزومِ صداقت در ارائه‌ی عملکردها

عدد صفر تا ۵۰ هوا پاک، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا قابل قبول، از ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا ناسالم برای گروه‌های حساس، از ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا ناسالم برای همه گروه‌ها، از ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا بسیار ناسالم و از ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا خطرناک است.
کد خبر: ۱۳۹۹۸۲۱

 

 

 

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایسنا، طبق اعلام سامانه پایش کیفی هوای کشور، هوای امروز سه شهر خوزستان در وضعیت "ناسالم برای گروه‌های حساس" بوده است.

بر اساس اعلام سامانه پایش کیفی هوای کشور امروز (۱۰ اسفندماه) شاخص کیفیت هوا بر اساس اندازه‌گیری ذرات معلق با اندازه ۲.۵ میکرون در ایستگاه نیوساید اهواز ۱۰۶ و ایستگاه استانداری خوزستان در اهواز ۱۰۱، در شوشتر ۱۴۷ و در اندیمشک ۱۰۵ میکروگرم بر مترمکعب بوده بنابراین وضعیت هوای این شهرها "ناسالم برای گروه‌های حساس" بوده است. شاخص کیفیت هوا بر اساس ذرات ۲.۵ میکرون در ایستگاه اداره‌کل حفاظت محیط زیست خوزستان در اهواز نیز ۹۷ و در ایستگاه پست برق شماره ۳ اهواز ۹۳ میکروگرم بر مترمکعب بوده است.

طبق شاخص ذرات معلق با اندازه ۲.۵ میکرون، هوای سوسنگرد، هویزه، مسجدسلیمان و ماهشهر "قابل قبول" بوده و هوای هیچکدام از شهرهای خوزستان در شرایط "پاک" نبوده است.

 شاخص کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم‌بندی می‌شود. بر اساس این تقسیم‌بندی از عدد صفر تا ۵۰ هوا پاک، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا قابل قبول، از ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا ناسالم برای گروه‌های حساس، از ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا ناسالم برای همه گروه‌ها، از ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا بسیار ناسالم و از ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا خطرناک است.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها