سرپرست مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست مطرح کرد؛

امکان طوفان شن مجدد

جانشین پلیس راه شمال استان سیستان و بلوچستان گفت: وزش شدید باد و گردوخاک باعث شده دید رانندگان به شدت کاهش پیدا کند.
کد خبر: ۱۳۹۷۳۸۱

به گزارش جام جم آنلاین، سرهنگ حمیدرضا سراوانی در گفت‌وگو با تسنیم اظهار داشت: وزش شدید باد و گردوخاک باعث شده دید رانندگان به شدت کاهش پیدا کند.

جانشین پلیس راه شمال استان سیستان و بلوچستان افزود: محورهای مواصلاتی زاهدان - بم، زاهدان- نهبندان، زاهدان- زابل بیشترین کاهش دید را برای رانندگان دارند.

وی خاطرنشان کرد: به علت کاهش دید رانندگان باید در طی این مسیر با احتیاط کامل تردد کنند و توصیه اول ما این است که در صورت عدم ضرورت تا هنگام پایان طوفان و گرد و خاک از ورود به این محورهای مواصلاتی خودداری شود.

همچنین روابط عمومی اداره‌کل راه آهن جنوب شرق اعلام کرد با توجه به هشدارهای هواشناسی مبنی بر وزش باد شدید و طوفان گرد و خاک و همچنین کاهش شدید دید افقی، بنا بر تصمیمات اتخاذ شده حرکت قطار مسافری زاهدان- تهران امروز چهارشنبه 19 بهمن لغو شد.

تداوم وزش باد و گرد و خاک

مدیرکل هواشناسی استان سیستان و بلوچستان اظهار داشت: بر اساس بررسی آخرین تصاویر ماهواره و نقشه‌های پیش‌یابی آسمان استان صاف تا قسمتی ابری خواهد بود و امروز در برخی ارتفاعات مرکزی استان شرایط برای رگبار پراکنده باران فراهم است.

محسن حیدری افزود: وزش باد شدید و گردوخاک در نواحی مرکزی و شرق استان تا صبح پنجشنبه تداوم دارد. بعد از ظهر پنجشنبه این شرایط محدود به مناطق جنوب شرقی استان خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: چهارشنبه در شمال استان افزایش غبار و وزش باد نسبتاً شدید جنوبی و پنجشنبه و جمعه وزش باد نسبتاً شدید شمالی و گردوخاک انتظار می‌رود.

مدیرکل هواشناسی استان سیستان و بلوچستان گفت: پنجشنبه و جمعه به سبب وزش باد دریای عمان مواج و متلاطم پیش‌بینی می شود. جمعه و شنبه در نیمه شمالی استان کاهش نسبی و موقتی دما رخ خواهد داد.

کاهش شعاع دید افقی زاهدان به 1500 متر

حیدری بیان کرد: وزش باد شدید تا بیشینه 70 کیلومتر بر ساعت امروز زاهدان را درنوردید و گردوغبار حاصل از آن شعاع دید افقی را در منطقه فرودگاهی به یک هزار و 500 متر کاهش داد.

وی افزود: همچنین در سرعت باد در نصرت آباد به 50 کیلومتر رسید و دید افقی در ایستگاه هواشناسی این بخش را به یک هزار و 500 متر کاهش داد.

حیدری افزود: توصیه مردم نواحی مرکزی و شرق استان تا ظهر فردا از تردد غیرضروری پرهیز کنند و هنگام وزش باد از کار در ارتفاع و از عبور و مرور در کنار ساختمان‌های در حال ساخت و قدیمی خودداری شود. همچنین توقف در فعالیت‌های کویرنوردی و محافظت از گلخانه‌ها برای کاهش خسارات احتمالی اقدامات لازم انجام شود.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها