زنان غربی اکثر استانداردها را برای موفقیت ندارند و بر این اساس دشمن قصد دارد صدور الگوی زن اسلامی به غرب متوقف شود، استانداردها و الگوها را تغییر دهند و زنان استاندارد ایرانی را محبوس و طرد کنند.
کد خبر: ۱۳۹۶۰۷۱

به گزارش جام جم آنلاین از پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت‌وگو، از ابتدای فوت مهسا امینی تا این روزها رسانه های بیگانه تلاش دارند از این محور شکاف هایی را در ایران ایجاد کنند اما بر اساس گفته رهبر معظم انقلاب کسانی که کم حجاب هستند با بی توجهی به فراخوان های دشمن در برابر دشمنان ایستادند لذا در مورد توجه دشمن به موضوع زنان باید اگاهی بخشی داشت.

به همین منظور در برنامه «امواج شبهه» با حضور خانم سیده فاطمه شعار(تهیه كننده و گزارشگر)، مصطفی صادقی(كارشناس مجری)، دكتر علیرضا داودی(كارشناس ارشد رسانه و علوم شناختی)، خانم دكتر مرضیه حاجی پور(كارشناس مسائل رسانه) و ارتباط تلفنی با خانم دكتر مرضیه هاشمی(مجری شبكه پرس تی وی و كارشناس رسانه) به بررسی موضوع مدل انگلیسی- آمریكایی در رسانه های بیگانه، طراحی مدل زنان علیه زنان، زنان علیه همه پرداخته شد.

تلاش دشمن برای جلوگیری از صدور الگوی زن اسلامی به غرب

دكتر علیرضا داودی، كارشناس ارشد رسانه و علوم شناختی پیرامون مدل انگلیسی- آمریكایی در رسانه‌های بیگانه، طراحی مدل زنان علیه زنان، زنان علیه همه با اشاره به مهندسی زنان برای ایجاد استاندارد علیه زنان در سیستم رسانه های بیگانه گفت:تنها گزاره که می توان بر اساس آن مفهوم زن را قلب و تحریف کرد تا به زن محصور و محبوس برسیم، استفاده از خود زنان است.

وی افزود: زن به مثابه رفتار زنانه و به مثابه تبدیل مردان به رفتارهای پذیرش‌کننده زنانه وقتی کنار هم می‌آیند معنای برنامه رسانه‌های بیگانه مشخص می شود.

كارشناس ارشد رسانه با بیان اینکه به واسطه رسانه های بیگانه، با روکش زن‌محور زنان را محدود می کنند اظهار کرد: الگوها و زیراستانداردها زنان را در برابر زنان قرار می دهد چون باید در حوزه زنان، استانداردهایی که قابلیت ایجاد تقابل دارند را تشکیل دهند.

وی افزود: جامعه ای که ناآرامی در آن استاندارد است دچار فروپاشی اجتماعی می شود اما سؤال اینجا است چرا رسانه های غرب در پی تخریب زن ایرانی هستند.

کارشناس علوم شناختی ادامه داد: این نکته دارای اهمیت است که زنان غربی بیش از 20 درصد استاندارد برای موفقیت را ندارند و بر این اساس باید در برابر صدور الگوی زن اسلامی به غرب گرفته شود لذا در کشورهای اسلامی رسانه‌های بیگانه زنان را مورد هدف قرا می دهند.

وی افزود: میلیون‌ها زن در ایران دارای استاندارد هستند و دشمن قصد دارد مقابل این افراد در ایران بایستند و استانداردها و الگوها را تغییر دهند و زنان استاندارد ایرانی را محبوس و طرد کنند.

داودی با اشاره به این مطلب که زن در ایران به لحاظ ذهنی محجوب است و دشمن بر رسانه در ایران تأکید دارند تصریح کرد: رسانه‌های دشمن قصد دارند مفهوم زن را از نظر کارکردی و تئوری تحریف کند و مسیر انحرافی را تعریف کنند.

وی افزود: زنان در ایران طیف قدرت را در اختیار دارند پس زن قدرت مؤثر شناختی است و البته غربی ها قصد دارند قدرت و شناخت زن را سلب کنند تا زن را به عنوان قدرت مخل شناختی معرفی کنند.

كارشناس ارشد رسانه خاطرنشان کرد: تعادل بخش فرکانس های اجتماعی و اقتصادی و سیاسی در ایران زنان هستند و از سویی رسانه های غربی قصد دارند تاثیر این فرکانس ها را بگیرند و افرادی را در این راستا مهندسی می کنند تا جامعه را از تعادل خارج کنند.

الگوسازی دشمن برای زنان و دختران ایرانی

خانم دكتر مرضیه حاجی‌پور، كارشناس مسائل رسانه پیرامون مدل انگلیسی- آمریكایی در رسانه‌های بیگانه، طراحی مدل زنان علیه زنان، زنان علیه همه گفت: دشمن به سمت الگوسازی برای زنان و دختران ایرانی قدم برداشته است و در حوزه‌های مختلف جذابیت ایجاد می‌کنند تا در تفکرات افراد تأثیرگذار باشند.

وی ضمن اشاره به جایگاه مهم دختران در جامعه افزود: آنچه که در غرب اتفاق افتاده بزرگ‌ترین ضربه را به هویت و جایگاه زنان زده است و طراحی انجام شده که همان اتفاقات با پوشش خاص برای زنان ایرانی مطرح شود.

كارشناس مسائل رسانه اظهار کرد: زنان به عنوان مادر باوری جدید را به جامعه و نسل ها تزریق می کند و زن خانه دار محدود نیست و می تواند در جامعه فعالیت اجتماعی و فرهنگی داشته باشد.

وی افزود: در جامعه ایرانی زن به عنوان محوری در خانواده مطرج است و دشمنان تلاش دارند همانند همان نگاه غربی تغیر نگرش را در خانواده ها صورت بدهند.

حاجی‌پور ادامه داد: ورود کشورها و رسانه های غربی به موضوعات مرتبط با ایران برای ضربه زدن همواره از سوی نقاط ضعف خواهد بود و یکی از نقاط قوت حضور بانوان در جامعه است.

در اسلام خانواده اصالت دارد

در ادامه خانم دكتر مرضیه هاشمی، مجری شبكه پرس تی‌وی و كارشناس رسانه طی ارتباط تلفنی پیرامون مدل انگلیسی- آمریكایی در رسانه های بیگانه، طراحی مدل زنان علیه زنان، زنان علیه همه گفت: دهه 60 سیاه پوستان در امریکا پیشرفت داشتند و در راستای عدالت و ضد امپریالیسم موفق بودند لذا دشمنان روی خانواده‌ها و زنان تمرکز کردند و در دهه 80 و 90 برخی زنان اعلام کردند به مردان نیاز ندارند و ازدواج‌های رسمی به کمتر از 35 درصد کاهش یافت.

وی با بیان اینکه سیستم سرمایه‌داری ارزش‌ها را تغییر می‌دهند افزود: مواد مخدر را در اختیار مردان سیاه‌پوست به عنوان تکیه‌گاه خانواده قرار می‌دهند تا بنیان خانواده را هدف قرار دهند اما در اسلام خانواده اصالت دارد و تمام اعضای خانواده باارزش هستند.

برنامه «امواج شبهه» گفتگویی تخصصی پیرامون ماهیت‌ شناسی و رفتارشناسی رسانه‌های فارسی‌ زبان بیگانه است که با هدف روشنگری و افشای تکنیک‌های رسانه‌ای است ،روزهای یكشنبه و سه‌شنبه ساعت ۱۶ به مدت ۶۰ دقیقه از آنتن این شبكه به نشانی موج اف‌ام ردیف ۱۰۳,۵ مگاهرتز پخش می شود.

علاقمندان می‌توانند نظرات خود را از طریق سامانه پیامكی ۳۰۰۰۰۱۰۳۵ و شماره ۰۹۰۳۹۱۳۴۷۴۴ در پیام رسان های مجازی به اشتراک بگذارند.

این برنامه به سردبیری دكترعلیرضا داودی، نویسندگی و تهیه كنندگی سیده فاطمه شعار بر روی آنتن می رود؛ همچنین مصطفی صادقی كارشناس مجری، زهرا شکوری هماهنگی برنامه، فاطمه عبدالوند و احمد یوسفی به عنوان آیتم ساز در این برنامه حضور دارند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها