title
یک نماینده مجلس با تاکید بر نقاط ضعف بودجه، آن را در برخی بخش‌ها غیرقابل اجرا دانست‌.
کد خبر: ۱۳۹۵۲۷۴

علی‌ اصغر باقرزاده در گفتگو با جام‌ جم آنلاین گفت: بودجه باید تغییرات اساسی پیدا کند چون در برخی بخش‌ها به‌خصوص در بخش سلامت غیرقابل اجراست و اگر به همین شکل باقی بماند قطعا در امر سلامت دچار چالش جدی هستیم.

وی با تأکید بر این مطلب که بودجه باید واقعی دیده شود، توضیح داد: یکی از مهم‌ترین مشکلات بودجه که برای ما جای تعجب دارد این است که دولت بودجه را با دلار ۲۳ هزار تومانی بسته و این با قیمت روز دلار متفاوت است و قطعا مشکلاتی را در بودجه سال آینده ایجاد می‌کند.

باقرزاده‌ با بیان اینکه بودجه در حوزه‌های انرژی، کشاورزی، سلامت و اکثر حوزه‌ها بودجه دقیقی نیست، ابراز کرد: متن بودجه در برخی بخش‌ها حتی با شعارهایی که دولت داده نیز در تناقض است.

باقرزاده ادامه داد: متاسفانه سهم سلامت که سال‌های قبل خوب دیده شده بود امسال به‌ویژه در بحث بازسازی بیمارستان‌های قدیمی و فرسوده دیده نشده‌ است‌.

این نماینده مجلس با اشاره به اینکه سال گذشته برای صندوق حمایت از بیماران صعب‌العلاج و سرطانی بودجه تخصیص داده شده بود از حذف ردیف اعتبار برای این صندوق خبر داد.

وی همچنین افزود: سال گذشته شش هزار میلیارد تومان برای بیمه رایگان و بیمه سلامت افراد فاقد بیمه تخصیص داده شده بود اما دولت در بودجه ۱۴۰۲ این مسأله را خوب ندیده درحالیکه برای تداوم بیمه رایگان بودجه نیاز است.

به گفته این نماینده مجلس، بسیاری از قوانینی که باید در تدوین بودجه اجرا می‌شد مانند مالیات بر ارزش افزوده و قانون‌ ۱۰ درصد هدفمندی یارانه‌ها که دو قانون بسیار محکمی در جهت کمک به سلامت جامعه هستند اجرا نشده و متاسفانه دولت آن را خوب مدنظر قرار نداده است‌.

نماینده یازدهم، مازندران، بابلسر و فریدون کنار با بیان اینکه در بخش مالیات بر سیگار حتما باید اتفاقات بیشتری بیفتد، تاکید کرد: نقاط ضعف بودجه فراوان است و از نظر من بودجه خوبی که بتواند مشکلات کشور را حل کند نیست اما باید با دولت صحبت کنیم تا بتوانیم بودجه کارآمدتری برای سال آینده کشور تنظیم کنیم تا مقداری از مشکلات فراوان کشور حل شود‌.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها