اداره‌کل استاندارد تهران از اجرای طرح نظارتی زمستانه بر اماکن تفریحی این استان خبر داد و اعلام کرد: بازرسان استاندارد از ابتدای سال تاکنون، ۲۸ شهر بازی و ۲۳۶ تجهیز بازی غیراستاندارد را به‌دلیل نداشتن مجوز پلمب کردند.
کد خبر: ۱۳۹۵۲۵۶

به گزارش جام جم آنلاین از اداره‌کل استاندارد استان تهران، با توجه به نزدیک بودن ایام پایانی سال و لزوم استانداردسازی تجهیزات تفریحی استان تهران برای بهره‌برداری در تعطیلات نوروز و فصل بهار، طرح نظارتی زمستانه بر اماکن تفریحی استان تهران، با انجام بیش از 4 هزار و 200 مورد بازرسی از تجهیزات بازی در سطح استان، ادامه دارد.

بازرسان استاندارد از ابتدای سال تاکنون، 28 شهربازی و 236 تجهیز بازی غیراستاندارد را به‌دلیل نداشتن مجوز، پلمب کردند.

بر اساس این گزارش، با توجه به اهمیت ایمنی تجهیزات مراکز تفریحی، کلیه مالکان و بهره‌برداران مراکز تفریحی و شهر بازی‌ها، باید نسبت به ثبت درخواست بازرسی، استانداردسازی تجهیزات تفریحی و اخذ مجوز بهره‌برداری از این اداره‌کل، تا قبل از پایان سال جاری اقدام کنند.

گفتنی است؛ کارشناسان این اداره‌کل در بازدیدهای خود در صورت مشاهده هرگونه تجهیز تفریحی فاقد مجوز بهره‌برداری معتبر، اقدام به پلمب تجهیز خواهند نمود و در صورت عدم اقدام به استانداردسازی تجهیز از سوی بهره‌بردار در مهلت اعطایی، پرونده جهت طی تشریفات قانونی به محاکم قضایی استان تهران منعکس و علیه بهره‌برداران خاطی، اعلام جرم خواهد شد.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها