بازیگر اوکراینی سریال «تمام‌رخ»:

همکاری با کارگردان‌های ایرانی افتخارآمیز است

رئیس پلیس راهور فرماندهی انتظامی استان اصفهان خبر داد:

اعمال قانون ۱۶ هزار خودروی دودزا در اصفهان / اجرای طرح زوج و فرد از درب منازل

رئیس پلیس راهور فرماندهی انتظامی استان اصفهان از اعمال قانون نزدیک به ۱۶ هزار دستگاه خودروی دودزای شخصی و عمومی طی دو ماه گذشته خبر داد.
کد خبر: ۱۳۹۵۲۵۳

جام جم آنلاین اصفهان ؛ سرهنگ محمدرضا محمدی، اظهار کرد: پلیس راهور به‌عنوان یکی از اعضای کمیته شرایط اضطرار آلودگی هوا موظف شده تا از تردد خودروهای دودزا و فاقد معاینه فنی جلوگیری و متخلفان را اعمال قانون کند.

وی افزود: در همین راستا طی دو ماه گذشته ۱۳ هزار و ۱۲۲ دستگاه خودروی دودزای شخصی و ۲ هزار و ۸۷۲ دستگاه خودروی عمومی شامل کامیون، اتوبوس، تاکسی و خودروهای سرویس شرکت‌ها و ادارات مورد اعمال قانون قرار گرفتند.

رئیس پلیس راهور فرماندهی انتظامی استان اصفهان تصریح کرد: پلاک تمامی خودروهای دودزا فک و به آن‌ها پلاک تعمیری داده می‌شود و رانندگان این خودروها به تعمیرگاه اعزام و پس از اینکه نسبت به رفع عیب و نقص خودروی خود اقدام کردند می‌توانند به مرکز کارشناسی پلیس راهور واقع در خیابان هزار جریب مراجعه و پس از تائید نهایی پلاک اصلی خود را دریافت کنند.

سرهنگ محمدی یکی از اقدامات دیگر پلیس راهور استان را برخورد با خودروهای فاقد معاینه فنی عنوان کرد و گفت: در این خصوص نیز در این مدت ۶۹ هزار و ۸۳۵ مورد اعمال قانون صورت گرفته است.

وی افزود: همچنین بر اساس مصوبه کمیته شرایط اضطرار آلودگی هوا قرار شده تا خارج شدن هوا از وضعیت اضطرار طرح زوج و فرد از درب منازل اجرایی شود.

رئیس پلیس راهور فرماندهی انتظامی استان اصفهان در پاسخ به این سؤال که چه اقدامات قانونی با ادارات و شرکت‌هایی که سرویس ناوگان حمل و نقل آن‌ها دودزا هستند صورت گرفته، گفت: در این خصوص با تمام ادارات و شرکت‌ها مکاتبه و تذکرات لازم به آن‌ها داده شده و در جلسات کمیته شرایط اضرار آلودگی هوا نیز این نکته را به آنان گوشزد کردیم.

وی تأکید کرد: با این‌ حال پلیس بر سر امنیت و سلامت مردم با هیچ دستگاه، ارگان و نهادی تعارف ندارد و هر خودرویی که دودزا باشد هم اعمال قانون و هم فک پلاک شده و به تعمیرگاه اعزام می‌شود.

سرهنگ محمدی خاطرنشان کرد: عوامل زیادی در آلودگی هوا نقش دارند که خودروهای دود زاد و فاقد معاینه فنی تنها یکی از این عوامل به شمار می‌آیند و امیدواریم مسئولان همان‌طور که پلیس در اقدامات خود قاطع است آن‌ها نیز در برخوردهای با مسببان این وضعیت قاطعانه‌تر عمل کنند تا بیش از این مردم این شهر و استان ما دچار مشکل نشوند.

هاجر مقضی خبرنگار جام جم آنلاین

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها