گزارش میدانی«جام جم» از نمایشگاه بانوان تاثیرگذار که چهره واقعی بانوی ایرانی را بازنمایی کرده است

زن اصیل ایرانی از نمای نزدیک

وزیر خارجه کشورمان در نخستین کنگره بین المللی زنان تاثیرگذار:

ایران همواره نگران زنان و کودکان کشورهای درگیر جنگ است

وزیر امور خارجه کشورمان گفت: جمهوری اسلامی ایران همانگونه که نگران وضعیت زنان و کودکان در فلسطین، یمن، افغانستان و سایر کشورهای درگیر جنگ و بحران است، نگران وضعیت زنان و کودکان اوکراینی نیز است.
کد خبر: ۱۳۹۵۱۴۳
تعداد بازدید : 13

به گزارش جام جم آنلاین، حسین امیرعبداللهیان روز جمعه در نخستین کنگره بین المللی زنان تاثیرگذار ضمن تشکر از جمیله علم الهدی همسر رئیس جمهور اظهار داشت: از حسن ابتکار سرکار خانم علم الهدی همسر رئیس جمهور محترم تشکر می کنم که فرصتی فراهم کردند تا بانوان محترم از سراسر جهان دیدگاه‌های خود را به اشتراک بگذارند.

وی افزود: همچنین از تلاش‌های سرکار خانم خزعلی معاون زنان و خانواده ریاست جمهوری قدردانی می‌کنم.

امیرعبداللهیان با بیان اینکه با استفاده از این فرصت تاکید دارم که روز گذشته و امروز جلسات و بازدیدهایی از اماکنی برگزار شد، تصریح کرد: نکات مختلفی از طرف شما بانوان محترم که دارای مسئولیت‌های مختلف سیاسی، اجتماعی و پارلمانی در کشورهای خود هستید مورد توجه واقع شده و از جمله موضوعات، تاکید بر ضرورت خلق بهترین زندگی و روشن‌ترین آینده برای زنان جهان و همچنین تاکید بر اینکه زنان محور شکوفایی و کانون بالندگی خانواده و اجتماع است.

وزیر امور خارجه افزود: جمهوری اسلامی ایران در جنگ اوکراین با همه توان در سطح رئیس جمهور و وزرای خارجه برای برقراری آتش بس و تمرکز طرفین بر صلح تلاش می‌کند. ما مخالف جدی جنگ هستیم و جمهوری اسلامی ایران بدور از سیاست و استاندارد دوگانه همانگونه که نگران وضعیت زنان و کودکان در فلسطین، یمن، افغانستان و سایر کشورهای درگیر جنگ و بحران است، نگران وضعیت زنان و کودکان اوکراینی است.

امیرعبداللهیان گفت: در گذشته برخی سیاسیون غربی تلاش کردند علیرغم جایگاه مهم زنان در بیش از چهار دهه پیروزی و استقرار جمهوری اسلامی در ایران، ایران را از کمیسیون مقام زن سازمان ملل متحد اخراج کنند اما محروم کردن ایران از عضویت در این کمیسیون تاثیری در تمرکز ویژه جمهوری اسلامی ایران بر ارتقای جایگاه زنان و نقش هرچه موثرتر بانوان در فعالیت‌های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، علمی، هنری و بین المللی در ایران بزرگ نداشته و نخواهد داشت.

وی با تاکید بر اینکه از امروز دبیرخانه مجازی اجلاس زنان تاثیرگذار در تهران برپا می‌شود، افزود: نشست دوم اجلاس در یکی از کشورهای میزبان برگزار خواهد شد.

امیرعبداللهیان ادامه داد: با استقرار دبیرخانه و تکمیل فرایند و پروسه دبیرخانه بنحوی که یک تشکل بین المللی موثر و کارآمد بنام بانوان تاثیرگذار در جهان بتواند جایگاه طبیعی و واقعی خود را پیدا کند، رسمیت این دبیرخانه نیز ارتقا پیدا خواهد کرد.

به گزارش ایرنا، اولین کنگره بین‌المللی بانوان تاثیرگذار روز جمعه ۳۰ دی‌ ماه در سالن اجلاس سران با استقبال رسمی انسیه خزعلی معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهور از همسران رؤسای دولت‌های کشورهای مختلف آغاز شد.

در این مراسم همسران روسای جمهور و نخست‌وزیر ارمنستان، بورکینافاسو، قرقیزستان، صربستان، همسر رئیس‌جمهور اسبق گینه، همسر رئیس‌جمهور اسبق نیجر، فرستاده ویژه بانوی اول جمهوری فدرال نیجریه، بانوی اول سابق سریلانکا و همسر رئیس حزب حاکم، فرستاده ویژه رئیس جمهور سوریه، رئیس شورای مرکزی اتحادیه زنان ترکمنستان حضور داشتند.

در این‌ کنگره که از روز گذشته آغاز شده، ۳۰۰ میهمان خارجی از جمله ۷۰ نفر از مقامات و فعالان زن حوزه‌های مختلف اعم از وزرا، معاونان رئیس‌جمهور و نمایندگان مجلس به ایران آمده‌اند تا بدون رتوش رسانه‌های غرب صدای زنان ایرانی را بشنوند.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۱ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها