رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی فراجا از بارش برف و باران در جاده‌های ۱۱ استان کشور خبر داد و با تشریح آخرین وضعیت ترافیکی اعلام کرد که ۲۱ محور نیز مسدود است.
کد خبر: ۱۳۹۴۰۶۰

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایسنا؛ سرهنگ احمد شیرانی درباره آخرین وضعیت جوی جاده‌های کشور گفت: برابر آخرین گزارش‌های دریافتی از مراکز کنترل ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی در سراسر کشور در حال حاضر شاهد بارش برف و باران در برخی از محور‌های استان‌های تهران، اردبیل، اصفهان، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، کرمان و سمنان هستیم. همچنین در برخی از محور‌های استان‌های سیستان و بلوچستان، گیلان، قم و مرکزی نیز بارش باران گزارش شده است.

وی افزود: در همین راستا نیز رانندگان باید توجه داشته باشند که استفاده از زنجیرچرخ در محور‌ها و گردنه‌های کوهستانی برف‌گیر الزامی است. رعایت فاصله طولی مناسب و سرعت مطمئنه و پرهیز از سبقت غیرمجاز موضوع دیگری است که رانندگان باید در شرایط برفی و بارانی رعایت کنند.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی فراجا همچنین از مه گرفتگی در ارتفاعات استان‌های ایلام، اصفهان، خوزستان و بوشهر خبر داد و گفت: در این شرایط رانندگان حتما باید چراغ وسیله نقلیه خود را روشن کرده و با سرعت مطمئنه و دقتی مضاعف رانندگی کنند.

شیرانی درباره آخرین وضعیت ترافیکی جاده‌های کشور نیز گفت: تردد در تمامی محور‌ها روان گزارش شده و تنها در محور آزادراه قزوین - کرج از محمد شهر تا ساسانی و پل فردیس تا پل کلاک ترافیک نیمه سنگین است. همچنین وضعیت مشابه از شهرک جهان نما تا ورد آورد وجود دارد. در مقاطعی از طول محور شهریار - تهران هم ترافیک پرحجم گزارش شده است.

وی درباره میزان تردد در جاده‌ها نیز گفت: براساس تصاویر و اطلاعات دریافتی از سامانه‌های ترددشمار در شبانه روز گذشته تردد در جاده‌های کشور نسبت به روز قبل‌تر خود حدود هشت درصد کاهش داشته که بخشی از آن به دلیل مداخلات جوی و کاهش دما بوده است. ساعات اوج تردد نیز بین ۱۶ تا ۱۷ و بوده کمترین تردد نیز بین ساعات سه تا چهار انجام شده است. محور‌های دارای بیشترین تردد نیز در این مدت به ترتیب آزادراه کرج - قزوین، آزادراه کرج - تهران، آزادراه قزوین - کرج، آزادراه تهران - کرج و آزادراه ساوه - تهران بوده است.

کدام یک از جاده‌ها مسدود است؟

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی فراجا درباره محور‌های دارای انسداد نیز گفت: محور قدیم خرم آباد - پلدختر تا اطلاع بعدی مسدود بوده و تردد از مسیر جایگزین آزادراه خرم آباد - پل زال و محور خرم آباد - کوهدشت انجام می‌شود. همچنین محور‌های ریگان – ایرانشهر، تایباد – باخرز، محور قدیم مشهد – باغچه، آزادراه کنارگذر شمالی (کمربند سبز)، بیرجند- قاین، قاین – گناباد و گناباد – فردوس نیز جزو محور‌های شریانی دارای انسداد است.

شیرانی درباره دیگر محور‌های غیرشریانی دارای انسداد نیز گفت: محور‌های پونل - خلخال، جاسک – بشاگرد، گناباد – کاخک، منوجان – هشتبندی، مشهد – کلات، بیرجند - درمیان، شمشک - دیزین، لاسم - ارجمند، وازک - بلده، سروآباد – پاوه، سی سخت – پادنا، محور جدید هشتگرد – طالقان و گنجنامه - تویسرکان نیز تا اطلاع بعدی مسدود است.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی فراجا با اعلام شماره ۱۲۰ از رانندگان و مسافران خواست که پیش از شروع سفر حتما با این شماره تماس بگیرند و با اطلاع از آخرین وضعیت جوی و ترافیکی جاده‌ها و نیز محور‌های دارای انسداد و محدودیت ترافیکی، مناسب‌ترین زمان و مسیر را برای انجام سفر‌های خود انتخاب کنند.

روزنامه جام جم 

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها