سخنگوی دولت گفت: دولت تکلیف قانونی برای تدوین لایحه بودجه انجام داده و اکنون مجلس باید اعلام وصول کند و بزودی قانون برنامه هفتم توسعه را هم تقدیم مجلس می‌کنیم.
کد خبر: ۱۳۹۴۰۳۶

به گزارش جام جم آنلاین، علی بهادری جهرمی در گفت‌وگوی زنده تلفنی با برنامه «صبحانه ایرانی» شبکه دو سیما در پاسخ به اینکه تدوین برنامه هفتم توسعه و لایحه بودجه در چه مرحله‌ای هستند، گفت: دولت تکلیف قانونی خود را انجام داده و تدوین بودجه سالانه را طبق روال از فروردین و اردیبهشت شروع کرده است و باتوجه به موعد قانونی آئین‌نامه داخلی مجلس تحویل مجلس شورای اسلامی داده است.

وی تاکید کرد: طبق آئین نامه مجلس اگر در سالی دولت تدوین سیاست های کلی «قانون برنامه» را هم به عهده داشت، باید سیاست های کلی آن تا پیش از خردادماه به دولت ابلاغ شود که این امر تا شهریورماه صورت نگرفت و دولت بر اساس تکلیف قانونی خود تدوین بودجه را تکمیل کرد و تدوین قانون برنامه را هم پس از ابلاغ آغاز کرد.

بهادری جهرمی تصریح کرد: امسال برای اولین بار ۱۸ جلسه کارشناسی قوی برای بررسی قانون بودجه برگزار و احکام دائمی بودجه از احکام یک ساله جدا و تقدیم مجلس شد.

وی اضافه کرد: مجلس طرحی را در دستور کار داشت که طبق آن دولت می‌تواند فرایند تقدیم بودجه به مجلس را دو مرحله‌ای کند. به این صورت که در یک مرحله احکام و اعداد کلان و در مرحله بعد جداول تقدیم مجلس شود و دولت بر همین مبنا طرح اولیه را تقدیم مجلس کرد.

سخنگوی دولت در پایان تاکید کرد: دولت تکلیف قانونی خود را در خصوص تدوین لایحه بودجه انجام داده است و اکنون مجلس باید اعلام وصول کند. بزودی دولت قانون برنامه هفتم توسعه را هم تقدیم مجلس خواهد کرد.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۱ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها