فرمانده انتظامی استان کردستان گفت: در جریان اتفاقات امسال ۲۸۸قبضه سلاح وینچستر و جنگی در استان کشف شد.
کد خبر: ۱۳۹۴۰۳۲

به گزارش جام جم آنلاین، سردار علی آزادی فرمانده انتظامی کردستان ‌در گفت‌وگو با تسنیم در پاسخ به این سوال که در اغتشاشات اخیر چه کشفیاتی از اغتشاشگران داشتید و هدف اصلی‌شان چه بود، اظهار داشت:‌ در جریان اتفاقات امسال 288 قبضه سلاح از ابتدای شروع اغتشاشات در استان کشف شده که از این میزان 188 اسلحه شکاری، «وینچستر» و 100قبضه اسلحه جنگی بوده است که دشمن با ورود این سلاح‌ها به کشور قصد ایجاد ناامنی ‌داشت.

وی در همین زمینه افزود: همچنین از ابتدای اغتشاشات تاکنون 280 بطری کوکتل مولوتف نیز با اشراف اطلاعاتی در استان کردستان کشف شد که می‌توانست باعث آتش‌سوزی شود، اما اجازه ندادیم، در همین رابطه نیز افرادهای خاطی بازداشت شدند.

فرمانده انتظامی استان کردستان با بیان اینکه در راستای مبارزه با مواد مخدر از ابتدای سال‌جاری تاکنون یک‌هزار و 113کیلوگرم انواع مواد مخدر در استان کشف شده است، تصریح کرد: مرکز تبصره 16 برای نخستین بار در سنندج برای جمع‌آوری معتادان متجاهر در حال احداث است که امیدواریم دهه فجر امسال افتتاح شود.

وی در پاسخ به سوالی در ارتباط با آخرین آمار تصادفات در استان کردستان خاطرنشان کرد: در تصادفات برون‌شهری 5 درصد کاهش داشته‌ایم که 19 نفر کاهش را در مقایسه با مدت مشابه سال‌ گذشته نشان می‌دهد؛ در تصادفات برون‌شهری و درون‌شهری در کل 3 درصد کاهش را در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته داریم، باید همه نهادها همکاری بیشتری داشته باشند تا مردم با خیال راحت در جاده‌های استان تردد کنند.

فرمانده انتظامی استان کردستان در پاسخ به این سئوال که علت افزایش سرقت در استان ‌چه بوده است، تاکید کرد: باتوجه به اینکه بیشتر همکارانمان درگیر اغتشاشات اخیر بودند، شاهد افزایش 9 درصدی سرقت در کردستان هستیم اما در سرقت منزل و مغازه کاهش داشته‌ایم که بیانگر این است که اولویت ما ایجاد امنیت برای مردم است.

وی در پایان در پاسخ به این سئوال که ‌نتیجه اقدامات پلیس در راستای ایجاد صلح و سازش در کردستان چه بوده است، گفت: از ابتدای سال جاری 12هزار فقره پرونده به مراکز مشاوره انتظامی استان ارجاع شده که از این تعداد 10هزار و 500پرونده مربوط به کلانتری‌ها و 1500پرونده مربوط به مرکز آرامش پلیس بوده که در مجموع 87درصد منجر به صلح و سازش شده است.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها