فرمانده پایگاه بسیج ثارالله تشریح کرد:

جزئیات قتل قاسم فتح‌ اللهی در مقابل منزلش

مرد افغان که پیمانکار ایرانی ساختمان را به قتل رسانده و بعد از سرقت کارت بانکی او متواری شده بود در کمپ مهاجران غیرقانونی شناسایی و بازداشت شد.
کد خبر: ۱۳۹۳۴۰۵

به گزارش جام‌جم آنلاین ، بیستم آذر امسال مردی با پلیس ۱۱۰ تهران تماس گرفت و اطلاع داد بوی نامطبوعی از خانه همسایه طبقه همکف‌شان در محله قلهک تهران به مشام می‌رسد‌. ماموران به آنجا رفته و به کمک کلید‌ساز در را بازکرده و پس از ورود با جسد مرد میانسال در اتاق‌نشیمن رو‌به‌رو شدند که با ۸ ضربه چاقو به قتل رسیده بود.

وسایل خانه به‌هم ریخته و لکه‌های خون کف اتاق و روی دیوارها پاشیده شده و یک هفته از قتل او گذشته بود‌. با گزارش کشف این جسد به محمد‌حسین زارعی، بازپرس کشیک قتل دادسرای جنایی تهران دستور تحقیقات صادر شد. ماموران اداره دهم پلیس آگاهی تهران از روی مدارک مقتول هویت او را که مردی ۵۳‌ساله و پیمانکار ساختمان بود یافتند. در جریان تحقیقات از همسایه‌ها معلوم شد مقتول تنها زندگی می‌کرده و برادرش گاهی نزد‌ش می‌آمده است. همچنین مردی تبعه افغانستان را دیده بودند که به خانه وی در رفت‌وآمد بوده است. ماموران به مرد تبعه افغانستان ظنین شدند. برادر مقتول هم در جریان تحقیقات گفته بود که ۴۰روز بوده از برادرش خبری نداشته تا این‌که از طریق همسایه‌ها متوجه قتل او شده است.

کارت بانکی مرد میانسال بعد از قتل او سرقت شده بود. در تحقیقات بعدی مشخص شد تصویر فردی که از کارت بانکی مقتول استفاده کرده شبیه تنها مظنون فراری پرونده است. جست‌و‌جوها برای یافتن این مرد ۲۵ ساله ادامه داشت تا این‌که دو روز پیش رد او در کمپ مهاجران غیر‌قانونی در جنوب تهران به‌دست آمد و بازداشت شد. متهم ابتدا اظهارت ضد‌و‌نقیضی را مطرح کرد اما دیروز در شعبه اول بازپرسی دادسرای جنایی تهران به قتل مرد ایرانی اعتراف کرد و گفت‌: شش سال است به طور غیر‌قانونی و از طریق قاچاق‌برها وارد ایران شدم و در کارهای ساختمانی کار می‌کردم که با مقتول که پیمانکار ساختمانی بود آشنا شده و با وی در ارتباط بودم. رفاقتی میان ما شکل گرفته و به‌دلیل اعتمادش به من سیمکارت و گوشی برایم خرید‌. گاهی برای انجام کارهای خانه‌اش، نزد او می‌رفتم. آن شب هم نزدش رفتم که با هم غذا و مشروب خوردیم. در عالم مستی دعوای‌مان شد که عصبانی شده و با کارد میوه‌خوری ضربه‌ای به شکم او زدم که زخمی شد.

وی افزود‌: او قوی هیکل بود و ضربه‌های بعدی را به او زدم که باعث مرگش شد. وسایل خانه را به‌هم ریخته و با سرقت کارت بانکی‌اش فرار کردم. چند روزی در تهران بودم و پول‌هایش را خرج کردم و بعد گوشی را خاموش و سیمکارت را در خیابان انداختم. بعد از یک هفته به پاتوق دوستم رفتم که بعد ماموران به آنجا آمده و مرا به دلیل ورود غیرقانونی به ایران دستگیر کردند.پرونده این قتل در شعبه اول بازپرسی دادسرای جنایی تهران در دست بررسی است.

روزنامه جام جم 

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها