یزد - کاروان هنری روایت حبیب با ویژه برنامه «قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب» با عنوان (قهرمانان نمی‌میرند) میزبان دانش آموزان یزدی شد.
کد خبر: ۱۳۹۲۸۴۷

به گزارش خبر نگار جام جم آنلاین یزد ،در سومین روز حضور کاروان هنری روایت حبیب در استان یزد ویژه برنامه «قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب» با عنوان (قهرمانان نمی‌میرند) با محوریت شهید حاج قاسم سلیمانی با حضور پرشور دانش آموزان و مخاطبان کودک و نوجوان در سینما دانش آموز یزد برگزار شد.

این برنامه با قرائت آیاتی از قرآن کریم و سرود ملی کشورمان آغاز شد و سپس فاطمه مامانژاد از قصه گویان استان یزد داستانی را درباره دوره دانش آموزی حاج قاسم و بخشش مدادش به همکلاسی‌اش بیان کرد.

در ادامه، نقالی و پرده‌خوانی با موضوع داستان رستم و سهراب توسط مرشد سیدمهرداد کاووسی اجرا شد.

وی همچنین در زمینه تلاش دشمنان برای ضربه زدن به کشورمان و ایستادگی و رشادت‌های سردار سلیمانی و یارانش در مقابل داعش و استکبار به قصه‌گویی و نقالی پرداخت.

اجرای نمایش عروسکی «کفشدوزک و علی آقا» با موضوع راستگویی از دیگر برنامه‌های قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب بود.

یکی از نکات جالب و قابل توجه  این برنامه هم‌خوانی سرود سلام فرمانده بود که دانش آموزان آن را با شور و حال خاصی اجرا کردند.

گفتنی است، محمدکاظم رحیمی‌نژاد مدیرکل آموزش و پروش استان یزد هم در یکی از این برنامه‌ها حضور یافت و از نزدیک شاهد اجرای ویژه برنامه «قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب» بود.

اجرای این برنامه را حسین قاسمی از مجریان کشوری بر عهده داشت و در حین برنامه مطالبی را درباره ویژگی‌ها و رشادت‌های حاج قاسم برای دانش آموزان بیان کرد.

این ویژه برنامه به عنوان تنها بخش ویژه کودک و نوجوان کاروان هنری روایت حبیب، توسط هنرمندان حوزه هنری در یزد به اجرا درآمد.

در این برنامه شاد و جذاب برنامه‌های متنوع فرهنگی و هنری با محوریت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در پنج نوبت برای حدود هزار و 500 دانش آموز دختر و پسر یزدی اجرا می‌شود.

کارگردان برنامه «قصه های خوب برای بچه‌های خوب» درباره این رویداد گفت: این کار، یک اجرای هنرمندانه و خلاقانه است که برای نخستین بار در کشور در  هشت استان برگزار شده و امروز یزد میزبان این رویداد هنری است.

مرتضی اسدی مرام افزود: قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب، برنامه‌ای است که در آن سعی شده تا برنامه‌ها به شکلی که مورد پذیرش کودکان باشد و بچه‌ها قهرمان قصه یعنی حاج قاسم را بشناسند، به اجرا در آید و خودشان به تأسی از این قهرمان ملی، از قهرمانان آینده ایران اسلامی باشند.

مرضیه ابراهیمی صداپیشه عروسک، میترا محمدی عروسک گردان و همچنین محمد طالبی در بخش تئاتر کودک، سجاد عباسی معاون کودک و نوجوان حوزه هنری به عنوان مدیر برنامه و امیر بابایی نیز به عنوان مدیر اجرایی در قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب، هنرنمایی و همکاری کردند.

به مناسبت سومین سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی، دومین کاروان هنری روایت حبیب فعالیت خود را یک ماه پیش از مشهد مقدس آغاز کرده و پس از اجرا در 8 استان کشور، از 8 تا 11 دی‌ماه در استان یزد به اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی، هنری و ادبی می‌پردازد و مراسم اختتامیه این رویداد هنری نیز ۱۳ دی در کنار مزار حاج قاسم در کرمان برگزار خواهد شد.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها