بنابر جدیدترین آمار جهانی کرونا، مجموع مبتلایان به بیماری کووید ۱۹ در دنیا تاکنون به ۶۶۰ میلیون و ۴۱۷ هزار و ۴۱۹ نفر رسیده و مرگ شش میلیون و ۶۸۱ هزار و ۲۲۱ بیمار نیز تایید شده است.
کد خبر: ۱۳۹۱۸۶۵

به گزارش جام جم آنلاین، براساس جدول جهانی «ورلداُمتر»، آمریکا با بیش از ۱۰۲ میلیون مبتلا و عبور از ۱.۱ میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.

در اروپا نیز فرانسه با ثبت بیش از ۳۹ میلیون مبتلا تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای قاره سبز است و روسیه با گذشتن از آمار ۳۹۳ هزار قربانی، همچنان بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در میان کشورهای اروپایی دارد.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی «ورلداُمتر»، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (جمعه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع فوتی‌ها
۱ ایالات متحده ۱۰۲,۱۷۳,۸۹۷ ۱,۱۱۵,۷۴۸
۲ هند ۴۴,۶۷۷,۸۲۰ ۵۳۰,۶۹۰
۳ فرانسه ۳۹,۰۷۵,۲۴۷ ۱۶۰,۹۹۴
۴ آلمان ۳۷,۱۷۷,۸۴۵ ۱۶۰,۶۱۱
۵ برزیل ۳۶,۰۸۰,۴۲۷ ۶۹۲,۵۷۲
۶ کره جنوبی ۲۸,۵۳۴,۵۵۸ ۳۱,۶۷۴
۷ ژاپن ۲۷,۷۶۵,۷۸۲ ۵۴,۳۶۵
۸ ایتالیا ۲۴,۸۸۴,۰۳۴ ۱۸۳,۱۳۸
۹ انگلیس ۲۴,۰۸۹,۰۴۲ ۱۹۸,۲۷۱
۱۰ روسیه ۲۱,۷۵۰,۷۱۱ ۳۹۳,۲۷۷

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۶۰ هزار و ۶۶۷ مورد ابتلا و ۱۴۴ هزار و ۶۷۲ مورد فوت ناشی از بیماری کووید ۱۹ در حال حاضر در رتبه هجدهم در جدول جهانی کرونا قرار دارد.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید ۱۹ که تاکنون در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها