چهارمین کشتی حاوی بار‌های صادراتی ایران با برنامه‌ریزی ناوگان ملی کشتیرانی عازم ونزوئلا شد.
کد خبر: ۱۳۹۱۸۵۴

به گزارش جام جم آنلاین،در راستای سیاست‌های دولت سیزدهم و با تاکید بر ضرورت توسعه صادرات کالاهای ایرانی در بازارهای جهانی، اولین کشتی حاوی محموله‌های صادراتی تولیدکنندگان ایرانی راهی ونزوئلا شد.

بر اساس پیش ­بینی‌های صورت گرفته مقرر است کشتی بعدی حاوی محموله‌ های صادراتی ایران، در صورت تکمیل ظرفیت­‌های پیش‌بینی شده، بهمن امسال روانه ونزوئلا شود.

ناوگان ملی کشتیرانی آمادگی خود را جهت برقراری خط منظم حمل بار صادراتی به کشور ونزوئلا اعلام کرده که در صورت استقبال تجار و صادرکنندگان ایرانی، امکان برقراری این خط منظم فراهم بوده و ناوگان ملی کشتیرانی محدودیتی در این زمینه نخواهد داشت.

بررسی‌های اقتصادی صورت گرفته حکایت از آن دارد حمل بار به طریق دریایی، تاثیر قابل توجهی در حمل بار صادراتی صادرکنندگان ایرانی داشته و برخی مسیرهای پیشنهادی به تجار و صادرکنندگان از طریق ترکیب زمینی و ریلی برای حمل بار صادراتی به ونزوئلا علاوه بر افزایش مدت زمان حمل بار، منجر به بالا رفتن هزینه‌های جانبی نیز خواهد شد.

کشتیرانی اعلام کرده در صورت افزایش تقاضا برای حمل بار به مقصد ونزوئلا، به طور قطع با به‌کارگیری کشتی­‌های دارای تناژ بالاتر خود، نسبت به کاهش هزینه حمل بار اقدام خواهد کرد.

منبع: تسنیم

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها