رئیس بخش عملیات کمیته برگزاری جام جهانی قطر از استقبال ۲.۵ میلیونی فوتبال دوستان در رقابت های جام جهانی ۲۰۲۲ قطر خبر داد.
کد خبر: ۱۳۸۹۵۴۵

به گزارش جام جم آنلاین، بر اساس اعلام جاسم الجاسم رئیس بخش عملیات کمیته برگزاری مسابقات نزدیک به ۲.۵ میلیون تماشاگر از بازی‌های جام جهانی ۲۰۲۲ استقبال کرده اند که بر این اساس ۹۶% از ظرفیت ورزشگاه‌ها در این دوره پر شده است.

الجاسم همچنین گفت: جام جهانی قطر از رکوردهای دوره گذشته در روسیه ۲۰۱۸ عبور کرد در حالی که دو میلیون و ۱۷۰ هزار تماشاگر شاهد برگزاری رقابت‌ها در دوره گذشته در مرحله گروهی بودند.

وی افزود: این اولین بار بود که یک تماشاگر می‌توانست در یک روز دو یا سه مسابقه جام جهانی را از نزدیک تماشا کند و تاکنون در یک دوره شاهد چنین اتفاقی نبودیم همانطور که فکر می‌کنم در آینده هم تکرار نخواهد شد که یک تماشاچی بتواند بازی را ببیند و دقایقی بعد با اتوبوس یا مترو به استادیوم بعدی منتقل شود. این یک کار استثنایی و اقدام مهمی بود که در این دوره توسط قطر انجام شد.

وی همچنین گفت: استادیوم لوسیل با حضور ۸۸ هزار و ۹۶۶ تماشاگر در بازی آرژانتین و مکزیک بعد از جام جهانی ۱۹۹۴ آمریکا بیشترین حضور تماشاگران در یک مسابقه از جام جهانی را به ثبت رساند.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها