اسدالله ابراهیمی ـ جام جم آنلاین ـ سید محمود هاشمی یکشنبه ۱۳ آذرماه در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: قرار است طی امسال کلنگ گازرسانی به ۱۰۲ روستا شامل یک هزار و ۸۵۰ خانوار با طول شبکه ۴۵۰ کیلومتر بر زمین زده شود.
کد خبر: ۱۳۸۹۴۷۷

عملیات گازرسانی به ۱۰۲ روستای استان طی امسال و در دهه فجر به زمین می‌خورد.
وی افزود: اعتبار این پروژه ها ۱۶۷ میلیارد تومان است که قرار است کلنگ آن ها طی دهه مبارک فجر بر زمین بخورد و اهالی این روستاها را از نعمت گاز برخوردار نماید.


وی با اشاره به سهم شهرستان های مختلف استان از پروژه های گازرسانی روستایی، بیان کرد: ۲۶ روستا در شهرستان مانه و سملقان با ۵۵۰ خانوار و ۵۲ میلیارد تومان اعتبار، ۲۲ روستا در شهرستان راز و جرگلان با ۳۲۰ خانوار با ۲۱ میلیارد تومان اعتبار، ۱۳۰ روستا در شهرستان اسفراین با ۳۴۰ خانوار و ۳۱ میلیارد تومان اعتبار، ۱۰ روستا در شهرستان جاجرم با ۱۸۰ خانوار و ۱۷ میلیارد تومان اعتبار، ۱۳ روستا در شهرستان گرمه با ۱۷۰ خانوار و ۲۰ میلیارد تومان اعتبار، ۹ روستا در شهرستان بجنورد با ۱۲۰ خانوار و ۱۳ میلیارد تومان اعتبار، ۷ روستا در شهرستان فاروج با ۱۸۰ خانوار و ۱۲ میلیارد تومان اعتبار و ۲ روستا در شهرستان شیروان با ۳۰ خانوار و ۱.۲ میلیارد تومان اعتبار سهم شهرستان های استان از عملیات ۴۵۰ کیلومتری خط گازکشی در استان است.
هاشمی تاکید کرد: مدت اجرای این پروژه ها، یکساله است و پس از آنکه کلنگ آن ها برزمین بخورد تا دهه فجر سال آینده به اتمام می رسد.


وی با بیان اینکه در حال حاضر ۷۵۱ روستای استان از نعمت گاز برخوردار هستند، تصریح کرد: این تعداد روستایی که قصد داریم عملیات گازرسانی در آن ها را انجام دهیم تا کنون لنگ مجوزهای سایر ادارات از جمله راهداری و حمل و نقل جاده ای بود.


وی ادامه داد: سازمان های مختلف به هنگام انجام عملیات عمرانی و... نیازمند اخذ مجوز از برخی مجموعه ها هستند که در خصوص عملیات گازرسانی، یکی از این دستگاه ها که ما باید از آن ها مجوز بگیریم، اداره کل راهداری است؛ چراکه خط لوله گازرسانی در بسیاری از نقاط به موازات جاده پیش می رود و باید نکات متعددی در آن رعایت شود.


مدیرعامل شرکت گاز خراسان شمالی با بیان اینکه خدمت رسانی به مردم، نیازمند همدلی دستگاه های اجرایی است، اظهار کرد: به عنوان مثال یکی از مواردی که باید مورد بحث قرار می گرفت، رعایت حریم جاده با فاصله بسیار و سپس انجام شدن عملیات در باند تاسیسات زیرزمینی بود.


هاشمی افزود: رعایت حریم مورد نظر راهداری سبب می شد خط گازی که قرار است به یک روستا برسد، در بعضی نقاط از قله کوه و در بعضی نقاط از پایین دره ای عمیق انجام شود و این موضوع عملا سبب شده بود عملیات گازرسانی به این روستاها تا امسال غیر ممکن شود.


وی گفت: خوشبختانه طی ۲ ماه گذشته و با افزایش همدلی و تعاملات بین دستگاهی، مجوز این عملیات از اداره کل راهداری استان نیز اخذ شد تا بتوانیم طی امسال عملیات گازرسانی به روستاهایی که در این مسیرها قرار داشتند را آغاز کنیم و تا دهه فجر سال ۱۴۰۲ تعداد ۱۰۲ روستای دیگر را از نعمت گاز بهره مند نماییم. خراسان شمالی ـ خبرنگار جام جم ـ اسدالله ابراهیمی

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها