کودکان قربانیان بی‌‌دفاع آلودگی هوا | گزارش یک میلیون مرده‌زایی در سال
جام جم آنلاین از تاثیر آلودگی هوا بر مرگ و میر کودکان گزارش می‌دهد

کودکان قربانیان بی‌‌دفاع آلودگی هوا | گزارش یک میلیون مرده‌زایی در سال

براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، امروز (11 آذرماه) در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد.
کد خبر: ۱۳۸۹۰۳۵

به گزارش جام جم آنلاین، بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوا هم اکنون (11آذرماه) شاخص آلاینده «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» روی عدد 122 یعنی شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد.

همچنین آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات‌ معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین 103 بود و کیفیت هوای پایتخت در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار داشت.

براین اساس هنگامی که شاخص کیفیت هوا بین 101 تا 150 قرار گرفت، در شرایط ناسالم برای گروه های حساس خواهد بود که پیشنهاد می شود افراد مبتلا به بیماری قلبی یا ریوی، سالمندان و کودکان باید فعالیت های طولانی یا سنگین خارج از منزل را کاهش دهند و به شهروندان توصیه می‌شود که از انجام هرگونه فعالیت سنگین همچون دویدن که سبب می‌شود نفس کشیدن به سختی صورت گیرد، خودداری کنند.

گفتنی است که کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم‌بندی می‌شود که بر اساس آن از عدد صفر تا ۵۰ در محدوده هوای پاک تعریف می‌شود، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا در محدوده قابل قبول، سالم یا متوسط بوده و از محدوده ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا ناسالم برای گروه‌های حساس است. در بازه ۱۵۱ تا ۲۰۰ نیز هوا در محدوده ناسالم برای همه گروه‌ها و از محدوده ۲۰۱ تا ۳۰۰ نیز هوا در محدوده بسیار ناسالم قرار می‌گیرد. بر اساس این دسته‌بندی در محدوده ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا خطرناک است.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها