سرمربی تیم ملی فوتبال ایران گفت: انگلیس حریف بزرگی برای ما در آغاز راه است و مهمترین بازی ما خواهد بود.
سرمربی تیم ملی فوتبال ایران گفت: انگلیس حریف بزرگی برای ما در آغاز راه است و مهمترین بازی ما خواهد بود.
کد خبر: ۱۳۸۷۴۹۷

به گزارش جام جم آنلاین، کارلوس کی‌ روش در نشست خبری پیش از نخستین دیدار تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی ۲۰۲۲ برابر انگلیس، اظهار داشت: خوشحالم که در اینجا هستیم و قطعا فستیوال بزرگی را شاهد خواهیم بود.

وی افزود: انگلیس حریف مطرحی است و این دیدار برای ما بسیار مهم خواهد بود. اولین دیدار سخت است و می‌خواهیم عملکرد خوبی در بزرگترین میدان فوتبال جهان داشته باشیم.

سرمربی تیم ایران عنوان کرد: دیدار با انگلیس بسیار پرفشار خواهد بود. مهم نیست که در بازی اول به مصاف چه تیمی می‌روید. وقتی در یک تورنمنت کوتاه که قرار است سه بازی در مرحله گروهی داشته باشید، به میدان می‌روید، شروع مهم است.

این مربی پرتغالی تصریح کرد: سه بازی سخت داریم که نیمه اول آن مقابل انگلیس، نیمه دوم برابر ولز و نیمه سومش در تقابل با آمریکا خواهد بود. باید خودمان را با توجه به نوع بازی حریف‌مان و وضعیت موجود وفق دهیم.

سرمربی تیم ملی ایران توضیح داد: در سال‌های اخیر گروهی از بازیکنان نخبه و سطح بالای ایران پیشرفت قابل‌توجهی داشته‌اند. آنها تجربه زیادی اندوخته‌اند. بازیکنان نخبه ما در تیم ملی فوتبال ایران از سال ۲۰۱۴ در عضویت این تیم هستند و در همین تیم رشد و پیشرفت کرده‌اند.

وی گفت: زمانی که هدایت ایران را در دوره اول برعهده گرفتم، تنها یکی از بازیکنان تیم ملی ایران در اروپا بازی می‌کرد، اما حالا ۱۸ یا ۲۰ بازیکن ایران در اروپا بازی می‌کنند. پس می‌توانید تصور کنید که وقتی چنین تیمی فرصت رسیدن به جام جهانی را دارد و سپس در بین بهترین تیم‌های جهان قرار می‌گیرد. بازی مقابل بهترین بازیکنان و بهترین تیم‌های دنیا، رویایی است که آنها در تمام طول زندگی‌شان داشته‌اند. این لحظه خاصی برای همه است.

کی روش افزود: انتظارات‌ ما مثل دو جام جهانی قبل است. هر بازی برای این است که ببریم و خوب بازی کنیم. بازی به بازی پیش می‌رویم و اگر مسابقات را به سه قسمت تقسیم کنیم، قسمت اولش بازی با انگلیس است.

وی بیان کرد: همه می‌دانند انگلیس یکی از بهترین تیم‌های دنیاست. باتوجه به نتایج اخیرشان، آن‌ها شانس حضور در فینال و قهرمانی این جام هستند. طوفان فوق‌العاده‌ای از استعدادها دارند. آن‌ها موفق شدند به فینال یورو صعود کنند.

سرمربی ایران گفت: هرچه که از ارزش این تیم می‌توان گفت، باز هم کم است. باید در هر دقیقه بازی برنامه خودمان را داشته باشیم و با روحیه جنگندگی منحصر به فرد وارد زمین شویم.

دیدار تیم‌ های ملی فوتبال ایران و انگلیس، عصر فردا دوشنبه از ساعت ۱۶:۳۰ برگزار می‌شود. تیم کشورمان در گروه دوم جام‌جهانی ۲۰۲۲ با تیم‌های آمریکا، انگلیس‌ و ولز همگروه است.

بیست و دومین دوره جام‌ جهانی فوتبال با دیدار تیم های قطر و اکوادور افتتاح‌ می‌شود.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها