پاسخ جالب رئیس فیفا به سبک کی‌روش به مدعیان حقوق بشر:

صحبت اروپایی‌ ها از حقوق‌ بشر مایه تعجب است

رئیس فدراسیون جهانی فوتبال پاسخ دندان‌شکنی به اروپایی‌های معترض به میزبانی قطر در جام جهانی 2022 داد.
رئیس فدراسیون جهانی فوتبال پاسخ دندان‌شکنی به اروپایی‌های معترض به میزبانی قطر در جام جهانی 2022 داد.
کد خبر: ۱۳۸۷۳۴۳

به گزارش جام جم آنلاین، جیانی اینفانتینو، رئیس فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) در نشست خبری آغاز مسابقات جام جهانی 2022 قطر حضور پیدا کرد و در مسائل مختلفی و بالاخص به دفاع از میزبانی قطر در مقابل منتقدان پرداخت.

اینفانتینو در ابتدای صحبت هایش گفت: من اکنون احساس می‌کنم یک قطری، یک عرب و یک آفریقایی هستم. من احساس خوبی را در اینجا دارم. من اینجا نیستم تا از قطر دفاع کنم بلکه اینجا حضور دارم تا از عدالت دفاع کنم. قطر خیلی خوب توانایی هایش را برای میزبانی جام جهانی ثابت کرد و این انتقادات درست نیست.

رئیس فیفا در ادامه در دفاع از قطر و ادعاهای حقوق بشری که انگلیسی‌ها و اروپایی‌ها علیه قطر مطرح می‌کنند به سبک کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی کشورمان در قبال شیطنت خبرنگار انگلیسی که از اوضاع ایران سوال کرد و کی روش با هوشمندی جواب داد: شما باید درباره وضعیت مهاجران در انگلیس سوال کنید وضعیت آنها چگونه است؟

رئیس فیفا هم در دفاع از قطر این طور گفت: وقتی این انتقادات را از سوی اروپایی‌ها دیدم تعجب کردم. من از خودم مثال می زنم. وقتی بچه بودم با خانواده ام به سوئیس مهاجرت کردم. آنجا خیلی خوب فشار و ظلمی که به خانواده ام به عنوان مهاجر وارد می شد را حس کردم. این اتفاقات تلخ برای خانواده‌ام در قطر نبود بلکه در سوئیس در قلب اروپا رخ داد.

صحبت اروپایی‌ ها از حقوق‌ بشر مایه تعجب است

اینفانتینو در پایان به شدت از اروپایی ها انتقاد کرد و گفت: من اروپایی هستم و فکر می‌کنم به خاطر کاری که ما اروپایی ها در 3000 سال گذشته در سراسر جهان انجام داده ایم، باید برای 3000 سال آینده عذرخواهی کنیم.

منبع: فارس

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۱ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها