با اتمام رقابت 312 اثر در 31 استان از بین 691 گروه متقاضی

مرحله استانی سیزدهمین جشنواره سراسری تئاتر سودای عشق به خط پایان رسید

مرحله استانی سیزدهمین جشنواره سراسری تئاتر سودای عشق با رقابت 312 اثر در دو بخش صحنه ای و خیابانی در 31 استان کشور و معرفی 117 اثر به دبیرخانه جهت انتخاب در بخش نهایی به پایان رسید و فیلم آثار برگزیده استانی در اختیار اعضای گروههای انتخاب خیابانی و صحنه ای قرار گرفته که به زودی اسامی آثار منتخب برای حضور در بخش نهایی جشنواره اعلام می شود.
کد خبر: ۱۳۸۶۸۰۷

به گزارش جام جم آنلاین از امور ارتباطات رسانه ای و روابط عمومی سیزدهمین جشنواره سراسری تئاتر سودای عشق، دبیرخانه مرکزی جشنواره ضمن قدردانی از تلاش چشمگیر همه گروههای متقاضی و شرکت کننده در بخش استانی اعلام کرد: با وجود وقفه شش ساله در برگزاری رخداد مذکور، تعداد بالای شرکت کنندگان در جشنواره سبب رونق بخشی و غنای آن به لحاظ کیفی شده و سازمان بسیج هنرمندان کشور را به عنوان متولی برگزاری جشنواره تئاتر سودای عشق بر آن داشته تا به صورت جدی برگزاری سالانه این رخداد را در دستور کار خود قرار دهد.

بر پایه اعلام دبیرخانه مرکزی جشنواره سودای عشق، 691 گروه نمایشی از سراسر کشور برای حضور در مرحله استانی (که در 31 استان و از هجدهم مهرماه امسال برگزار شد) اعلام آمادگی کردند که از این میان سهم نمایش های متقاضی برای حضور در دو بخش رقابتی صحنه ای و خیابانی به ترتیب391 و 300 اثر بود. استان اصفهان با 66 متقاضی در بخش صحنه ای و استان خراسان رضوی با 50 متقاضی در بخش خیابانی، بیشترین تعداد را به خود اختصاص دادند. ضمن اینکه استان خراسان رضوی با مجموع 108 اثر متقاضی در دو بخش صحنه ای و خیابانی، رتبه نخست را به لحاظ تعداد کسب کرد.

این گزارش حاکیست: گروه های ارزیابی و انتخاب استانی از میان 691 نمایش، در نهایت 312 اثر را به منظور رقابت استانی انتخاب کردند که در جشنواره های استانی نیز با نظر گروههای داوری متشکل از هنرمندان و دست اندرکاران استانی و کشوری تعداد 117 نمایش صحنه ای و خیابانی به دبیرخانه معرفی شد.

دبیرخانه جشنواره همچنین اعلام کرد: مراحل خوانش نمایشنامه های شرکت کننده در بخش مسابقه نمایشنامه نویسی نیز توسط اعضای گروه انتخاب این بخش در مراحل پایانی است و به زودی اسامی اعضای هیات انتخاب و نمایشنامه های راه یافته به مرحله نهایی اعلام خواهد شد.

مرحله نهایی سیزدهمین جشنواره سراسری تئاتر سودای عشق با دبیری سعید نجفیان هفته آخر آذرماه امسال برگزار می شود.

مرحله استانی سیزدهمین جشنواره سراسری تئاتر سودای عشق به خط پایان رسید

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها