نمایندگان مجلس شورای اسلامی؛

موافقت نمایندگان با بررسی فوری طرح استفساریه «فوق العاده شغل مناطق جنگی»

در ادامه جلسه علنی روز چهارشنبه- ۲۰ مهر- مجلس شورای اسلامی بررسی دو فوریت طرح استفساریه ماده (۱۱۲) قانون برنامه ششم توسعه در مورد فوق العاده شغل مناطق جنگی در دستور کار صحن علنی مجلس قرار گرفت.
کد خبر: ۱۳۸۳۰۵۲

جام جم آنلاین؛ نمایندگان مجلس شورای اسلامی دو فوریت استفساریه‌ای را به تصویب رساندند که در صورت تصویب نهایی آن فوق العاده شغل مناطق جنگی باید مجددا پرداخت شود.

عبدالرضا مصری، طراح این استفساریه در این خصوص گفت: اخیرا دیوان عدالت اداری حکمی را صادر کرده که ماده ۱۱۲ قانون برنامه ششم را لغو کرده اولا طبق قانون اساسی تفسیر قانون بر عهده مجلس است.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در ماده ۶۸ قانون خدمات کشوری فوق العاده شغل‌ها مشخص شده است که امتیازاتی را برای کارکنان دارد. بر اساس این قانون اگر کسی در مناطق محروم هم زمان مشمول فوق العاده شغل مناطق جنگی و فوق العاده شغل بدی آب و هوا باشد فقط یه فوق العاده دریافت می‌کند.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: طبق قانون برنامه ششم فوق العاده مناطق جنگی علی رغم هر فوق العاده‌ای باید پرداخت شود که اجرایی شده است و کارکنان دریافت کردند.

وی ادامه داد: آیا باید با حکم دادگاه قانون لغو شود؟ با این رویه سنگ روی سنگ بند نمی شود به اندازه کافی مراکز قانون گذاری تاسیس شده است، لغو این قانون همه مناطق مرزی را شامل می‌شود.اگر این حکم دیوان عدالت اجرا شود و تبعاتی داشته باشد و خون از بینی کسی بیاید کسی که این حکم را داده باید به عنوان مفسد محاکمه شود.

در ادامه مخالف و موافق دو فوریت این استفساریه صحبت نکردند و دو فوریت این استفساریه به رای نمایندگان مجلس گذاشته شد.

تصویب دو فوریت نیازمند رای موافق دو سوم نمایندگان حاضر در مجلس شورای اسلامی است.

نمایندگان با ۱۷۵ رای موافق، ۲۰ رای مخالف، ۴ رای ممتنع از مجموع ۲۰۹ نماینده حاضر در مجلس دو فوریت این استفساریه را به تصویب رساندند.

 متن کامل متن این استفساریه به شرح زیر است:

‌آیا فوق‌العاده و مزایای موضوع بندهای «ث» و «ج» ماده (۱۱۲) قانون برنامه ششم توسعه شامل کلیه مستخدمانی است که از زمان شروع دفاع مقدس و پس از آن در مناطق عملیاتی تعیین شده توسط ستاد کل نیروهای مسلح اشتغال داشته و دارند ؟

پاسخ :

بلی. فوق‌العاده و مزایای موضوع بندهای «ث» و «ج» ماده (۱۱۲) قانون برنامه ششم توسعه شامل کلیه مستخدمانی است که از زمان شروع دفاع مقدس و پس از آن در مناطق عملیاتی تعیین شده توسط ستاد کل نیروهای مسلح اشتغال داشته و دارند .

علاوه بر این طبق ماده۱۱۲ـ به‌منظور جبران عقب‌ماندگی‌های استان‌های مناطق عملیاتی دفاع مقدس:

ث ـ سازمان برنامه و وبودجه و سازمان اداری و استخدامی کشور موظفند اعتبار لازم را برای اعمال سقف فوق‌العاده‌ پیش‌بینی شده در بند(۱)‌ ماده(۶۸) قانون مدیریت خدمات کشوری برای کارکنان شاغل در این مناطق از سال اول اجرای قانون برنامه تأمین و اعمال نمایند.

ج ـ سازمان برنامه و بودجه و سازمان اداری و استخدامی کشور مکلفند نسبت به صدور احکام پرداخت مزایای شاغلان مناطق عملیاتی دفاع مقدس برابر جداول و ضوابط ابلاغی سال ۱۳۷۶ سازمان امور اداری و استخدامی کشور از سال دوم اجرای قانون برنامه اقدام نمایند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها