همزمان با هفته وحدت و برپایی آیین آغازین در استان هرمزگان

زنگ افتتاح سیزدهمین جشنواره تئاتر سودای عشق در جزیره قشم نواخته شد

جشنواره سراسری تئاتر سودای عشق، اجراهای خود را به صورت رسمی از صبح روز دو شنبه 18 مهرماه سالجاری در جزیره زیبای قشم با آیین افتتاحیه جشنواره استانی هرمزگان در گلزار شهدای قشم و عطر افشانی مزار شهدا آغاز کرد.
کد خبر: ۱۳۸۲۹۳۶

به گزارش جام جم آنلاین از امور ارتباطات رسانه ای و روابط عمومی سیزدهمین جشنواره سراسری تئاتر بسیج (سودای عشق)، با آغاز جشنواره استانی هرمزگان، این رخداد هنری وارد مرحله اجرایی استانی خود شد.

بنا به اعلام دبیر جشنواره، رضا گلستانی قشمی، جشنواره تئاتر استانی سودای عشق هرمزگان که امسال در جزیره قشم برگزار می شود، صبح روز دوشنبه با حضور هنرمندان استان، دست اندرکاران برگزاری جشنواره و چند تن از مقامات اجرایی استان در گلزار شهدای قشم فعالیت خود را آغاز کرد.

همچنین شش نمایش خیابانی حاضر در بخش رقابتی جشنواره، در مدارس جزیره قشم به روی صحنه رفتند و یک نمایش نیز عصر روز دوشنبه در تالار آیینه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی روی صحنه رفت.

گلستانی خاطرنشان ساخت: 15 اثر صحنه ای و 12 اثر خیابانی متقاضی حضور در جشنواره تئاتر سودای عشق استان هرمزگان بودند که در نهایت با نظر گروه انتخاب، چهار اثر در بخش صحنه و 6 اثر در بخش خیابانی برای رقابت استانی برگزیده شدند که تا 21 مهرماه در دو بخش به رقابت می پردازند.

بر پایه این گزارش، سیزدهمین جشنواره سراسری تئاتر سودای عشق که امسال پس از یک وقفه شش ساله به همت سازمان بسیج هنرمندان کشور و با دبیری سعید نجفیان برگزار می شود،به صورت رقابتهای استانی در دو بخش صحنه ای و خیابانی در 32 استان (تهران بزرگ و استان تهران به همراه 30 استان دیگر) شاهد حضور هنرمندان تئاتر کشور خواهد بود و برگزیدگان استانها به مرحله نهایی جشنواره که آذرماه امسال برگزار می شود راه پیدا می کنند.

همچنین با تصمیم شورای سیاستگذاری جشنواره، بخش نمایشنامه نویسی جشنواره سیزدهم سودای عشق به صورت سراسری و در قالب رقابتی خواهد بود.

زنگ افتتاح سیزدهمین جشنواره تئاتر سودای عشق در جزیره قشم نواخته شد

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها