مدیر برنامه های منتقله توسط ناقلین وزارت بهداشت گفت: در حال حاضر سه چهارم داروهای بیماری مالاریا در داخل کشور تولید می شوند.
کد خبر: ۱۳۸۲۴۰۱

به گزارش جام جم آنلاین، احمد رئیسی گفت: در حال حاضر بعد از سه سال و نیم به علت شرایط کشورهای شرقی ایران و بروز سیل، موارد ابتلا به بیماری مالاریا در شش ماهه اول امسال نسبت به سال گذشته چهار برابر شده است.

به گفته مدیر برنامه های منتقله توسط ناقلین وزارت بهداشت، اگر موضوع ابتلا به مالاریا مدیریت نشود، شاهد برگشت موارد ابتلای بومی بیماری مالاریا در کشور خواهیم بود.

وی گفت: از ابتدای سال جاری تا پایان شهریور ۱۵۴۰ مورد ابتلا به بیماری مالاریا در کشور گزارش شده است؛ در حالی که در مدت مشابه سال گذشته تنها ۴۱۲ نفر به این بیماری مبتلا شده بودند که تمامی موارد ابتلا وارداتی بوده و انتقال بومی نبوده اند.

رئیسی ادامه داد: در حال حاضر سه چهارم داروهای بیماری مالاریا در داخل کشور تولید و تنها یک چهارم آن به صورت محدود در دنیا و در کشور چین تولید می شوند که ایران آن را وارد می کند. از نظر درمان و تامین داروی بیماری مالاریا در کشور مشکلی نداریم و داروی این بیماری برای مردم کشور و حتی اتباع خارجی رایگان است.

مدیر برنامه های منتقله توسط ناقلین وزارت بهداشت افزود: وزارت بهداشت در حال برنامه ریزی برای درخواست اخذ گواهی حذف بیماری مالاریا بوده و در این خصوص نامه ای به سازمان جهانی بهداشت ارسال کرده است. بررسی ها نشان می دهند که هیچ مورد بومی بیماری مالاریا در کشور بعد از سه سال مشاهده و شناسایی نشده است.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها