نهال بادام اصلاح شده بخریم یا نهال بادام دیرگل؟ کدام بهتر است؟

انتخاب ارقام نهال بادام از میان ده ها گونه موجود در بازار، همیشه برای باغداران چالش برانگیز بوده است؛ چرا که روز به روز، فناوری ها و تکنولوژی های پرورش ارقام نهال میوه پر بازده، پیشرفته تر می شود و نهال های بادام هم از این گزینه مستثنی نخواهد بود!
انتخاب ارقام نهال بادام از میان ده ها گونه موجود در بازار، همیشه برای باغداران چالش برانگیز بوده است؛ چرا که روز به روز، فناوری ها و تکنولوژی های پرورش ارقام نهال میوه پر بازده، پیشرفته تر می شود و نهال های بادام هم از این گزینه مستثنی نخواهد بود!
کد خبر: ۱۳۸۲۰۳۷

ارقام نهال بادام اصلاح شده و نهال بادام دیرگل، دو نهال پرفروش و پرطرفدار هستند. صحبت ها درباره مزایا و ویژگی های این دو نهال بسیار زیاد است، پس دور از انتظار نیست که هنگام خرید نهال بادام، باغداران از خود بپرسند کدام یک بهتر است؟ یا کدام نهال با شرایط باغ آنها سازگاری بهتری دارد؟

باغدارانی که به توسعه باغ خود و پرورش میوه های مرغوب فکر می‌کنند، قیمت نهال بادام را در اولویت های بعدی قرار می‌دهند. هدف آنها خرید نهال های سالم و با کیفیت است؛ به طوری که در سال‌های باردهی، محصول خوبی برایشان تولید کند. در واقع، بهترین ویژگی نهال های بادام، عمر اقتصادی طولانی تر و باردهی بیشتر در هر سال است.

انواع نهال بادام اصلاح شده و نهال بادام دیرگل، دارای ارقام متفاوتی هستند. هر کدام از نهال ها ممکن است در بسیاری از ویژگی های فیزیکی یا ژنتیکی با یکدیگر مشابه باشند.

در ادامه می خواهیم انواع ارقام هر دو نهال را برایتان معرفی کنیم. پس خواهید دید که ممکن است یک نهال بادام، هم در گروه نهال های اصلاح شده قرار بگیرد و هم جزو نهال های دیرگل باشد. 

در پایان متوجه خواهید شد که نهال بادام اصلاح شده را باید بخرید یا نهال های دیرگل را. همچنان با ما همراه باشید چرا که می خواهیم بهترین نهالستان کشور را برای فروش عمده نهال نیز به شما معرفی کنیم.

نهال بادام اصلاح شده بخریم یا نهال بادام دیرگل؟ کدام بهتر است؟

ویژگی های نهال بادام دیرگل

خرید نهال بادام دیرگل به باغدارانی توصیه می گردد که باغ خود را در شرایط سردسیر و کوهستانی، با بارندگی زیاد یا سرما و یخبندان راه اندازی کرده اند. در گذشته، به دلیل نبودن نهال های دیرگل، باغداران این نوع نواحی در فصل زمستان، بسیار متضرر می شدند؛ چرا که شکوفه های درخت بادام در برابر سرما از بین می رفتند، یا نمی توانستند سرمای زمستان را تحمل کنند. برای حل این مشکل، محققان ارقام نهال دیرگل را طراحی کردند تا تحمل بالایی در برابر این شرایط سردسیر داشته باشند.

همانطور که از نام این نهال ها می‌توان متوجه شد، زمان گلدهی نهال های دیرگل با تأخیر همراه است؛ یعنی درست زمانی که سرمای بهاره به پایان رسید، نهال ها شروع به جوانه زدن و گل دادن می کنند. ارقام مختلف نهال بادام دیرگل در بهترین نهالستان کشور ارائه می گردد که در برابر این چنین شرایط آب و هوایی تحمل بالایی دارد. برخی از بهترین انواع ارقام نهال بادام دیرگل با کیفیت بالا را به صورت زیر معرفی می کنیم:

  • نهال بادام آذر
  • نهال بادام فرانسیس
  • نهال بادام تونو
  • نهال بادام نون پاریل
  • نهال بادام یلدا
  • نهال بادام سوپرنوا
  • نهال بادام اسپانیایی
  • نهال بادام منقا
  • نهال بادام مامایی
  • نهال بادام شکوفه

هرکدام از نهال های دیرگل که در فوق به آن اشاره کردیم دارای حداکثر باردهی در طول سال هستند، در ارتفاعات مختلفی می توان آنها را کاشت و بسیاری از آن ها با ارقام نهال بادام اصلاح شده شباهت دارند.

اگر می خواهید نهال بادام دیر گل را بخرید، درباره شرایط کاشت نهال ها و میزان باردهی آنها در هر هکتار و شرایط مراقبت از نهال های بادام با کارشناس نهالستان گفتگو کنید. به طور متوسط، از هر کدام ازنهال های بادام دیرگل می توانید حدود چهار تا پنج تن بادام با کیفیت با مغز درشت برداشت کنید.

ویژگی های نهال بادام اصلاح شده

نهال بادام اصلاح شده بخریم یا نهال بادام دیرگل؟ کدام بهتر است؟

همانند نهال بادام دیرگل، نهال های اصلاح شده نیز از ارقام متنوعی تشکیل شده اند؛ بهترین رقم های نهال بادام اصلاح شده عبارتند از:

نهال بادام فرانیس-نهال بادام آذر-نهال بادام تونو-نهال بادام نون پاریل-نهال بادام سوپرنوا-نهال بادام مامایی

همانطور که می بینید نهال هایی مانند نهال بادام سوپرنوا، نهال بادام آذر یا نهال بادام تونو و غیره، در دسته نهال های دیرگل نیز قرار می گیرند. بهترین و مهمترین امتیازی که نهال های بادام اصلاح شده برای باغداران فراهم می آورند، حداکثر باردهی در هر هکتار است. این نهال ها تا حداکثر پنج تن بادام خوشمزه تولید می کنند.

از طرف دیگر، عمر اقتصادی نهال ها بسته به شرایط نگهداری از باغ بادام می تواند تا ۶۰ سال هم برسد. نهال های اصلاح شده را می‌توانید در ارتفاعات حداکثر ۲۵۰۰ متری از سطح دریا بکارید، اما اگر می بینید که شرایط باغ بادام شما بیشتر از این ارتفاع را دارد، بهتر است نهال های دیرگل را بخرید.

ارقام نهال بادام اصلاح شده که در بهترین نهالستان کشور ارائه می‌شود، شناسنامه دار هستند و در کیفیت و سلامت کامل به مشتری تحویل داده می شوند. نهال های بادام، کارت گارانتی دارند؛ یعنی تا دو سال پس از خرید مشتریان می توانند در صورت بروز هر مشکل برای نهال ها، با کارشناسان نهالستان تماس بگیرند تا مشکلات برای آنها رفع شود.

با خرید نهال بادام اصلاح شده یا نهال بادام دیرگل، امتیازات زیادی برای پرورش محصولاتی مرغوب به دست می آورید. اگر باغدار هستید و می خواهید برای فصل پاییز، بهترین رقم های نهال بادام را بخرید، این دو گزینه را در فهرست خود قرار دهید.

قیمت مقرون به صرفه و اقتصادی برای نهال بادام

نهال بادام اصلاح شده بخریم یا نهال بادام دیرگل؟ کدام بهتر است؟

قصد خرید هر کدام از انواع نهال بادام را که داشته باشید، مسئله قیمت، اهمیت زیادی برایتان خواهد داشت. فرض می کنیم شما باغدار هستید و می خواهید بودجه مالی خود را بهتر مدیریت کنید؛ چه چیزی بهتر از اینکه انواع نهال بادام اصلاح شده، نهال بادام خوشه ای و نهال بادام دیرگل را از نهالستانی بخرید که قیمت مقرون به صرفه تری را ارائه می دهد؟

خرید عمده نهال بادام همیشه یک گزینه اقتصادی بوده است. پس در اینجا شما را با بهترین نهالستان کشور آشنا می کنیم که این چنین شرایطی را فراهم ساخته است.

نهالستان پالیز با تجربه بیشتر از ۵۰ سال توانسته ارقام نهال میوه، نهال بادام و نهال گردو را برای توسعه صنعت باغداری کشور ارائه دهد. فعالیت این نهالستان به اندازه ای معتبر بوده که توانسته است نهال ها را به کشورهای همسایه نیز صادر کند.

خرید عمده نهال بادام از نهالستان پالیز از هر نظر به صرفه است؛ چرا که نهال ها، گواهی سلامت و کارت ضمانت دارند. اگر به احداث باغ جدید فکر می کنید، پیشنهاد می دهیم یک بار با مشاوران پالیز نهال صحبت کنید سپس تصمیم گیری نمایید.

باغدارانی که می خواهند باغ قدیمی بادام خود را توسعه دهند و از ارقام پر بازده بکارند و سود خوبی به دست بیاورند نیز می توانند با نهالستان پالیز تماس بگیرند و در باره خرید ارقام نهال بادام پر بازده اطلاعات لازم را کسب کنند.

برای خرید عمده نهال بادام شناسنامه دار و ثبت سفارش می‌توانید به وبسایت نهالستان پالیز به آدرسhttps://paliznahal.ir/  مراجعه نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر و یا ارتباط با مشاوران ما به صورت رایگان و همه روزه میتوانید از طریق راه‌های ارتباطی با ما تماس بگیرید.

شماره تماس: واحد پشتیبانی و فروش نهالستان پالیز ۰۹۱۴۴۵۰۱۰۰۸ – ۰۹۱۴۴۵۰۱۰۰۷

آدرس دفتر :آذربایجان غربی، میاندوآب، خیابان ۲۴ متری فرهنگیان شرکت پالیز

آدرس گلخانه :آذربایجان غربی، شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها