سازمان ثبت احوال کشور اعلام کرد

ثبت بیش از ۲۵۷ هزار تولد و ۱۰۱ هزار فوتی در بهار امسال | تهران در صدر استان‌ها

بر پایه آمار سازمان ثبت احوال کشور نرخ ولادت در سه ماهه نخست سال جاری ۲۵۷ هزارو ۶۴۷ مورد در کشور ثبت شده که در همین مدت نیز تعداد فوتی‌های ثبت شده ۱۰۱هزار و ۳۹۳ مورد بوده است.
کد خبر: ۱۳۸۱۴۹۳

به گزارش جام جم آنلاین، از مجموع ۲۵۷ هزارو ۶۴۷ ولادت ثبت شده در بهار سال جاری در کشور ۹۱هزارو ۳۸۹ ولادت برای فروردین ماه، ۸۲هزارو ۳۶۲ ولادت برای اردیبهشت ماه و ۸۳هزارو ۸۹۶ ولادت برای خردادماه به ثبت رسیده است.

از مجموع ولادت‌ های ثبت شده در سه ماهه نخست سال ۱۴۰۱ در کشور به ترتیب استان تهران با ۳۲ هزارو ۸۷۰ نفر، استان خراسان رضوی با ۲۵ هزارو ۱۱۰ نفر و استان سیستان و بلوچستان با ۲۱ هزار و ۲۲۶ نفر در رتبه‌های اول تا سوم بیشترین تعداد ولادت در بهار سال جاری در بین استانها قرار گرفته‌اند.

همچنین استان‌های سمنان با هزارو ۶۵۳ نفر، ایلام با یکهزارو ۷۸۶ نفر و کهگیلویه و بویراحمد با ۲ هزارو ۴۵۵ تولد به ترتیب در کل ولادت‌ های بهار سال جاری رتبه کمترین ولادت در کشور را به خود اختصاص داده‌اند.

به گزارش ایسنا، همچنین از کل ۱۰۱ هزارو ۳۹۳ فوت ثبت شده در بهار سال جاری در کشور ۳۶هزارو ۳۸ فوتی برای فروردین ماه، ۳۱هزارو ۱۷۲ مورد فوتی برای اردیبهشت ماه و ۳۴هزارو ۱۸۳ فوتی برای خردادماه به ثبت رسیده است.

بر پایه مرگ و میرهای ثبت شده در سازمان ثبت احوال کشور، از مجموع فوت‌های ثبت شده در فصل بهار سال جاری در کشور، استان تهران با ۱۵ هزار و ۵۱۲ فوت، استان خراسان رضوی با ۸ هزارو ۲۹۰ فوت و استان اصفهان با ۶ هزارو ۴۵۱ فوت به ترتیب بالاترین میزان فوت در کشور را به خود اختصاص داده اند.

در بهار سال جاری همچنین در سه استان ایلام با ۶۶۷ فوت، استان کهگیلویه وبویراحمد با ۷۷۰ فوت و استان سمنان با ۸۷۳ فوت به ترتیب کمترین میزان میزان فوتی در کشور به ثبت رسیده است.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها