خداحافظی یک میلیون دانش آموز با مدرسه
جام‌جم آنلاین از دانش آموزان بازمانده از تحصیل گزارش می‌دهد

خداحافظی یک میلیون دانش آموز با مدرسه

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه برای مهر ماه کلاس خالی از معلم نخواهیم داشت، گفت: کلاس‌های درس دانش آموزان ابتدایی به کتابخانه تجهیز می‌شود.
معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه برای مهر ماه کلاس خالی از معلم نخواهیم داشت، گفت: کلاس‌های درس دانش آموزان ابتدایی به کتابخانه تجهیز می‌شود.
کد خبر: ۱۳۸۰۹۷۹

به گزارش جام جم آنلاین، معصومه نجفی پازکی امروز در گفت و گو با ایرنا درباره آموزش دانش آموزان ابتدایی در سال تحصیلی جدید، اظهارکرد: اولین مسئله مورد توجه کیفیت آموزش در دوره ابتدایی است و برنامه تمرکز و شایستگی های عمومی را برای دانش آموزان در این دوره درنظر گرفته ایم.

وی افزود: این برنامه شامل شایستگی های ارتباطی همان مهارت های زبانی، شایستگی های فناوری و شایستگی تفکر است، بنابراین در این راستا بسته آموزشی برای کلاس اول ابتدایی تولید می شود.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه یکی از شاخص های مهم نبود تکرار پایه در دوره اول ابتدایی است، خاطرنشان کرد: هر قدر پایه و اساس آموزش در اول ابتدایی دقیق تر گذاشته شود، در پایه های بعدی هم می توان انتظار تحقق بهتر اهداف را داشته باشیم.

تجهیز کتابخانه های کلاسی

نجفی پازکی ادامه داد: تمرکز بیشتر معاونت اکنون بر ارتقا کیفیت آموزش دانش آموزان کلاس اولی و همچنین تجهیز کتابخانه های کلاسی است تا اینکه منبع کتابخانه کلاسی در طراحی آموزشی معلم وارد شود.

وی افزود: اکنون هم ممکن است که در برخی از کلاس های درس کتابخانه وجود داشته باشد اما دانش آموزان کمتر به سراغ استفاده از کتاب ها می روند، اما وقتی به طراحی آموزشی معلم وارد شود، بی شک اتفاق بهتری را شاهد خواهیم بود.

کلاس خالی از معلم نخواهیم داشت

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش درباره تامین معلم برای کلاس های درس اظهار کرد: در فصل تابستان برای تامین معلم اقدامات لازم انجام شده است.

نجفی پازکی ادامه داد: برای شروع سال تحصیلی مشکل خاصی درخصوص کمبود معلم برای دوره ابتدایی نداریم و بر این اساس کلاس خالی از معلم نخواهیم داشت.

تداوم طرح جبران و تثبیت یادگیری در طول سال تحصیلی

وی در ادامه درباره جبران افت تحصیلی دوران کرونا در دانش آموزان ابتدایی توضیح داد: طبیعی است که پس از دو سال دوری از مدرسه برخی از دانش آموزان نسبت به پایه تحصیلی خود سطح علمی مناسبی ندارند.

معاون وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه دانش آموزان نیازمند یادگیری بیشتر باید شناسایی شوند، عنوان کرد: پس از شناسایی دانش آموزان، مرحله دوم طرح جبران و تثبیت یادگیری که در طول تابستان برگزار شد، را در طول سال تحصیلی هدفمندتر و با برنامه ریزی مناسب انجام می دهیم.

نجفی پازکی یادآورشد: برخی از دانش آموزان در طول تابستان در طرح جبران و تثبیت یادگیری شرکت کردند که یادگیری را ارتقا داد و این برنامه در طول سال تحصیلی هم ادامه دارد.

وزارت آموزش و پرورش در راستای توسعه عدالت آموزشی و تربیتی و با هدف بهبود و تکمیل فرایند آموزش، جبران نارسایی‌ها و کاستی‌های آموزشی و تعمیق یادگیری دانش آموزان، «طرح تعمیق و تثبیت یادگیری و جبران افت تحصیلی دانش آموزان» دوره‌های ابتدائی، اول متوسطه و دوم متوسطه (نظری، فنی و حرفه‌ای و کاردانش) را در تابستان ۱۴۰۱ اجرا کرد.

وزیر آموزش و پرورش نیز دوم شهریور به ایرنا گفت که کلاس‌ های دانش‌ آموزان قطعا از اول مهر ماه حضوری برگزار می‌شود.

یوسف نوری افزود: با توجه به اینکه امسال برای حدود ۲ میلیون دانش‌آموزان دوره تعمیق و تثبیت یادگیری در طول تابستان برگزار شد، بازگشایی مدارس از اول ماه مهر است.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها