کد خبر: ۱۳۸۰۴۳۸

آیت الله سید مجتبی حسینی نماینده مقام معظم رهبری در عراق در نشستی که با موضوع تکریم شهدای مقاومت و خانواده ایشان در کربلا برگزار شد تصریح کرد: شهدا در حقیقت همان کسانی بودند که در عمل، گفتار، رفتار و کردار خود ائمه اطهار ( ع) را الگوی خود قرار دادند.
وی با بیان اینکه شهدا در عمل به توصیه های حضرت زینب(س) عمل کرده و صبر را در مقابل سختی‌ها سرلوحه کردند، گفت: بعد از ماجرای کربلا، امام سجاد (ع) با خطبه های روشنگرانه جریان اموی را بی آبرو کرده و کربلا را احیا کرد.
آیت‌الله حسینی همچنین برگزاری باشکوه اربعین را حاصل مجاهدت‌های شهدا دانست و گفت: امروز شاهدیم که مراسم اربعین در همه ابعاد پیشرفت داشته است. چه بعد کمی، چه بعد کیفی یا تجهیزات و امکانات برای زائران.
وی گفت که شهدا مدافعین راه ائمه اطهار (ع) بودند و ما باید از اربعین برای تبلیغ ارزش ها و سیره اهل بیت (ع) استفاده کنیم.
در ادامه این نشست، زینب مسئول امور خانواده‌های شهدا در حشدالشعبی طی سخنانی گفت که خانواده شهدا به تاسی از حضرت زینب (س)، خود الگویی برای جامعه هستند؛خانواده شهدای حشدالشعبی امروز در عراق الگوی دیگر خانواده‌ها هستند.
در پایان این نشست، با حضور نماینده مقام معظم رهبری در عراق، حجت الاسلام اباذری رایزن فرهنگی تهران در بغداد، حجت الاسلام احمدی رییس کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد اربعین و برخی مقامات ارشد عراقی از ۳۰ خانواده شهید مقا‌ومت تقدیر شد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها