خروج کامل حامیان صدر از منطقه سبز بغداد

مقدمات ازسرگیری جلسات پارلمان عراق آغاز شد

title
تحلیلگر مسائل دنیای عرب درباره آخرین تحولات عراق و سرانجام بحران سیاسی در این کشور گفت: کناره‌گیری ناگهانی و غیر منتظره مقتدی صدر رهبر جریان پر نفوذ السائرون از فعالیت‌های سیاسی، عراق را وارد یک چرخه بحران سیاسی و ناپایداری امنیتی کرد.
کد خبر: ۱۳۷۸۳۱۲

حسن هانی زاده در گفتگو با جام‌جم آنلاین تاکید کرد: این اقدام موجب شد تا هواداران هیجان زده و غیرقابل کنترل مقتدی صدر بخشی از نهادهای مهم دولتی در منطقه سبز بغداد را اشغال و با ماموران امنیتی درگیر شوند.

این کارشناس حوزه غرب آسیا با بیان اینکه انتظار می‌رفت که مقتدی صدر در بیانیه کناره گیری خود هواداران جریان السائرون را به ترک منطقه سبز بغداد و پرهیز از اعمال خشونت آمیز دعوت کند، گفت: متاسفانه چنین اتفاقی نیفتاد و اکنون با توجه به اینکه عوامل حزب منحله بعث عراق و دشمنان ملت عراق تلاش دارند تا با نفوذ در صفوف هواداران مقتدی صدر یک جنگ شیعی – شیعی را بر ملت عراق تحمیل کنند لذا رهبران جریان های سیاسی بشدت در پی حل این بحران از رهگذر گفتمان ملی بر آمده‌اند.

هانی زاده با اشاره به گزارش‌های موجود درباره آخرین تحولات عراق اظهار کرد: گزارشهای دریافتی نشان می‌دهد که رهبران جریان های سیاسی و دولت عراق از هواداران مقتدی صدر خواسته اند تا یک شورای رهبری را برای طرح مطالبات واقعی خود تعیین و تا حصول نتیجه از هر گونه اقدام خشونت آمیز خودداری کنند.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها