مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان گفت: ۲۹۵ هزار دانش آموز با ثبت نام در سامانه «سناد» برای سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۱ در مدارس استان نام نویسی کرده‌اند که پیش بینی می‌شود این آمار تا ابتدای مهر ماه به ۳۲۰ هزار نفر افزایش یابد.
کد خبر: ۱۳۷۸۳۱۱

به گزارش جام جم آنلاین همدان، محمود نقوی در جمع خبرنگاران افزود: برای سال تحصیلی جدید ۸۵ درصد کلاس بندی ها انجام شده است و با وجود کمبود نیروی آموزشی، طوری برنامه ریزی کرده ایم که در روز بازگشایی مدارس هیچ کلاس درسی بدون معلم نباشد.

وی با اشاره به اینکه امسال استان همدان در شاخص های ترک تحصیل شرایط مناسبی ندارد، اظهار داشت: برای سال تحصیلی پیش رو، رشته های فنی و حرفه ای تقویت شده است و تلاش داریم دانش آموزان را به سمت رشته های مهارت محور هدایت تحصیلی کنیم.

نقوی تصریح کرد: ۳۵۰ میلیارد تومان در سفر استانی رییس جمهور و هیات دولت به توسعه زیرساخت های آموزش و پرورش استان همدان اختصاص یافت.

وی ادامه داد: ۳۵ میلیارد تومان دیگر نیز از اعتبارات سال ۱۴۰۰ برای خرید تجهیزات عمومی مدارس همچون میز، نیمکت، رایانه، چاپگر و دیگر ملزومات هزینه شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان با اشاره به اینکه ۱۷ هزار دانش آموز در این استان زیر پوشش کمیته امام خمینی (ره) هستند، گفت: طرح‌های نیکوکاری با مشارکت کمیته امداد امام خمینی (ره) در حال اجراست و از ۲۰ هزار معلم استان همدان، چهار هزار و ۲۵۰ معلم در طرح اکرام ایتام شرکت کرده اند.

وی افزود: همچنین ۱۵ میلیارد تومان برای ساخت ۵۸ زمین چمن مصنوعی در مدارس استان همدان اختصاص یافته است.

نقوی با اشاره به اعمال برنامه مدیریت مصرف آب در سطح شهر همدان اظهار داشت: سرویس های بهداشتی مدارس همدان به تانکر اضطراری مجهز شده اند و اولیا دغدغه ای برای تامین آب مدارس فرزندان خود نداشته باشند.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها