title
سخنگوی شورای نگهبان در نشست خبری دیروز و در پاسخ به سؤال خبرنگار جام‌جم مبنی بر این‌که با توجه به در جریان بودن چندین طرح در مجلس برای اصلاح قانون انتخابات که ظاهرا با شورای نگهبان هم رایزنی‌هایی داشته‌اند، کدام یک از این طرح‌ها به تایید نزدیکتر است، ‌گفت: این موضوع مطالبه شورای نگهبان هم هست و ما به سهم خودمان آن را پیگیری کرده‌ایم.
کد خبر: ۱۳۷۷۹۲۳

هادی طحان‌ نظیف ادامه داد: شورای نگهبان یکی از نهادهایی است که وظایف نظارت بر انتخابات را برعهده دارد و ما بارها اعلام کرده‌ایم که انتظار داریم قانون انتخابات مبتنی بر سیاستهای کلی انتخابات و با محوریت این سیاست‌ها به‌روزرسانی شود.

سخنگوی شورای نگهبان افزود: قوانین موجود با نقص‌ها و اشکالاتی مواجه است و از این رو ما حتی گفته‌ایم در صورت نیاز حاضریم به مجلس کمک کارشناسی کنیم، چراکه بسیار علاقه‌مندیم سال بعد انتخابات را با قانون جدید و به‌روزرسانی‌شده برگزار کنیم.

وی با بیان این‌که این موضوعی است که دبیر و اعضای شورای نگهبان در تمام نشست‌ها مورد تاکید قرار داده‌اند،‌ گفت: اکنون طرح‌های متعددی در مجلس برای قانون انتخابات در حال بررسی است اما باتوجه به این‌که نمی‌دانیم کدام یکی از آنها در کمیسیون و کدام یک از آنها در صحن به نتیجه می‌رسد،‌ لذا باید ابتدا متن نهایی را دریافت کنیم و سپس در مورد آن اظهارنظر کنیم.

طحان‌نظیف تصریح کرد: در حال حاضر از یک طرف مجلس طرحی را پیش می‌برد و به تصویب می‌رساند و از سوی دیگر طرح‌های دیگری درباره الگوی نظام انتخاباتی مطرح است که فعلا در حد طرح بوده و تصویب نشده است.

سخنگوی شورای نگهبان همچنین یادآور شد:‌ ما شنیده‌ایم که دولت نیز لایحه جامع انتخابات را در دست دارد که از این رو چون موارد متعدد بوده و هرکدام جزئیات خاص خود را دارد، ممکن است ما با بخشی از آنها موافق یا مخالف باشیم، بنابراین باید ابتدا ببینیم کدام یک به نتیجه می‌رسد تا نتیجه نهایی را بعد از بررسی اعلام کنیم.

تعداد بازدید : 5
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها