با حضور معاون رییس جمهور و رییس سازمان محیط زیست کشور

عملیات اجرایی فاز 3 انتقال پساب فاضلاب بندرعباس آغاز شد

title
با حضور معاون رییس جمهور و رییس سازمان محیط زیست کشور، عملیات اجرایی فاز 3 اجرای پروژه انتقال پساب شهر بندرعباس به صنایع غرب این شهر آغاز شد.
کد خبر: ۱۳۷۷۷۶۲

 

هرمزگان-جام جم انلاین-با حضور معاون رییس جمهور و رییس سازمان محیط زیست کشور، عملیات اجرایی فاز 3 اجرای پروژه انتقال پساب شهر بندرعباس به صنایع غرب این شهر آغاز شد.

 

سلاجقه معاون رییس جمهور و رییس سازمان محیط زیست کشور با حضور در محل اجرای فاز سوم پروژه بزرگ انتقال پساب فاضلاب شهر بندرعباس به صنایع غرب این شهر، از آغاز اجرای این فاز بازدید کرد.


معاون رییس جمهور و رییس سازمان محیط زیست کشور در مراسم آغاز به کار عملیات اجرایی فاز 3 اجرای پروژه انتقال پساب شهر بندرعباس به صنایع غرب این شهر گفت: من وقتی به عنوان شهروند ایرانی وارد شهر بندرعباس می‌شوم با توجه به قابلیت‌های گردشگری آن، دلمان برای مردم بندرعباس می‌سوزد چرا که در کنار آب بوده اما مسأله فاضلاب مردم را اذیت می‌کند و چهره‌ ناخوشایندی را به این شهر داده است.

 

علی سلاجقه با بیان این که خوشبختانه این پروژه شامل بازسازی و ارتقا و افزایش ظرفیت بوده افزود: سالیانه ۳۶ میلیون متر مکعب از این شهر فاضلاب وارد دریا می‌شود.


وی اعلام داشت: امروز در هفته دولت یک هدیه خیلی بزرگی را از طرف مسؤولان استان به شهروندان تقدیم می‌شود و امیدوارم این مجموعه تصفیه‌خانه سریع‌تر زیر بار برود .


وی ادامه داد: پروژه هم در بخش لوله‌گذاری برای انتقال و هم در بخش تصفیه خانه پیشرفت خوبی دارد به طوری که فعالیت آن چشمگیر و در خط انتقال نیز کل مواد لازم (لوله‌ها) تأمین شده و چینش در مسیر ۲۲ کیلومتری در کانال‌ها باقی مانده که در حال انجام است.

 

سلاجقه ابراز امیدواری کرد که صنایع به مسؤولیت اجتماعی خود در کمک به اجرای این پروژه عمل کنند.

 

معاون رییس جمهور تأکید کرد: غرب شهر بندرعباس دیگر تاب و توان بارگزاری صنایع بیشتری را ندارد و انتظار داریم که صنایع «های‌تک» و دانش بنیان در این منطقه استقرار یابند و استاندار نیز خط فکری شان همین است.

 

و ی گفت:بگذاریم ارتباط بین دریا، طبیعت و روحیه ظریف مردم بندرعباس که وجود دارد، حفظ و به کار خودش ادامه دهد.

 

وی با اشاره به این که وظیفه داریم دریا را که میزبان اکوسیستم بی نظیری است سلامت حفظ کنیم و حیف است که جزایر ۱۴ گانه هرمزگان با مشکل مواجه شوند افزود: ما در این زمینه ورود جدی داریم و بحث دریا را مطمئنا فعال‌تر از گذشته پیگیری خواهیم کرد.

 

وی اظهار کرد: نظارت خودمان را در حوزه کشتیرانی، خط انتقال نفتی، سکوهای نفتی و ... بیشتر خواهیم کرد و پایش جدی خواهیم داشت تا محیط زیست دریایی جنوب کشور و زیباترین مناطق ایران و جهان را که داریم، به مشکل نخورند و این گونه‌های عظیم دریایی حفظ شود.

 

وی اظهار کرد: نظارت خودمان را در حوزه کشتیرانی، خط انتقال نفتی، سکوهای نفتی و ... بیشتر خواهیم کرد و پایش جدی خواهیم داشت تا محیط زیست دریایی جنوب کشور و زیباترین مناطق ایران و جهان را که داریم، به مشکل نخورند و این گونه‌های عظیم دریایی حفظ شود.

 

رییس سازمان محیط زیست کشور تأکید کرد: باید قیاس کنیم که آنچه که داریم با آنچه ایجاد می‌کنیم چه نسبتی دارد. ما دنبال کمک به سرمایه‌گذاری‌ها هستیم اما اجازه نمی‌دهیم زیست‌بوم‌های منطقه، آرامش و آسایش روحی و روانی مردم به هم بخورد. ظرفیت‌های گردشگری و توسعه‌ای این شهر نباید مورد آسیب قرار گیرد.

 

به گفته سلاجقه، بوی ناخوش فاضلاب شهر بندرعباس از لحاظ روحی و روانی مردم را آزار می‌دهد و این را با همه آورده‌های صنایع برای مردم قیاس کنید.

 

وی همچنین اضافه کرد: مدیرکل محیط زیست این استان مکلف است که پیگیری جدی پایش مستمر را در دستور کار قرار دهد و صنعت باید با حفظ زیبایی‌ها و تمیزی این شهر توسعه پیدا کنند و از صنایع می‌خواهیم که دین خودشان را به طبیعت ادا کنند.

 

و ی اعلام کرد: خوشحالم که با حضور استاندار، این پروژه‌ای که مردم بندرعباس سال‌ها از آن رنج می‌بردند، در حال سامان یافتن است و امیدوارم شرکت‌های مشارکت‌کننده در این پروژه، دین خود را به این شهر و مردمش ادا کنند تا بتوانیم روزانه ۱۰۰ تا ۱۲۰ هزار متر معکب فاضلاب ورودی به دریا را اینجا تصفیه و در خدمت صنایع قرار دهیم.

 

رییس سازمان محیط زیست کشور در پایان گفت: صنایع آبی که قبلا استفاده می‌کردند را که اگر از آب شرب یا چاه بوده، ببندند و تمام نیاز خود را از محل این طرح تأمین کنند.

 

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها