گزارش یک رسانه آمریکایی حاکی است فردی بعد از پریدن از حصار ساختمان اف‌بی‌آی در شیکاگو و پرتاب سنگ دستگیر شده است.
کد خبر: ۱۳۷۷۷۳۶

به گزارش جام جم آنلاین، در ادامه حوادث امنیتی برای پلیس فدرال آمریکا (اف‌بی‌آی) بعد از بازرسی این نهاد آمریکایی از محل اقامت دونالد ترامپ شبکه خبری سی‌ان‌ان از دستگیر شدن فردی دیگر در ساختمان اف‌بی‌آی در شیکاگو خبر داده است.

سخنگوی سازمان وابسته به وزارت امنیت داخلی آمریکا که مسئولیت حفاظت از ساختمان‌های فدرال را به عهده دارد گفت فردی بعد از پریدن از حصار ساختمان و پرتاب سنگ دستگیر شده و برای انجام معاینه به بیمارستان منتقل شده است.

اف‌بی‌آی گفته در حال تحقیق بر روی این موضوع است اما از ارائه اطلاعات بیشتر درباره انگیزه احتمالی این فرد خودداری کرد.

با این حال، گزارش‌های متعدد حاکی است بعد از حمله مأموران اف‌بی‌آی به اقامتگاه ترامپ تهدیدها علیه کارکنان این نهاد آمریکایی افزایش یافته است.

چند هفته پیش مأموران اف‌بی‌آی با هجوم به عمارت اعیانی ترامپ در ایالت فلوریدا، چندین جعبه اسناد و مدارک را از وی ضبط کردند.

چند روز بعد رسانه‌های آمریکایی اعلام کردند که رئیس جمهور سابق آمریکا شمار زیادی از اسناد محرمانه از جمله مدارک مربوط به تسلیحات اتمی را پس از خروج از کاخ سفید به خانه خود برده است.

ترامپ با محکوم کردن این اقدام از سوی اف‌بی‌آی، از وزارت دادگستری آمریکا درخواست کرد حکم مربوط به تفتیش منزلش را منتشر کند. وی همچنین برگرداندن مدارک ضبط‌شده‌اش را خواستار شد.

اقدام اف‌بی‌آی واکنش خشم‌آلود هواداران ترامپ و انتقادهای تند آنها از اف‌بی‌ی و وزارت دادگستری را نیز به همراه داشته است. طرفداران ترامپ معتقدند این تحقیقات انگیزه‌های سیاسی دنبال می‌کرده است.

این اتفاقات باعث افزایش تهدیدها علیه کارکنان اف‌بی‌آی شده. چند هفته پیش مردی هنگام تلاش برای ورود به یکی از ساختمان‌های اف‌بی‌ای به ضرب گلوله کشته شد.

منبع: فارس

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها