در آستانه آغاز سال تحصیلی جدید برگزار شد؛

جلسه مجازی و برخط مدیران و روسای آموزش و پرورش استان بوشهر

مدیرکل آموزش و پروزرش استان بوشهر از راه اندازی رشته‌ معارف و علوم اسلامی در 8 دبیرستان استان خبر داد
کد خبر: ۱۳۷۶۸۱۰

 

به گزارش جام جم آنلاین بوشهر،مدیرکل آموزش و پروزرش استان بوشهر از راه اندازی رشته‌ معارف و علوم اسلامی در 8 دبیرستان استان خبر داد.

علی موحدی در گفتگو با اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان بوشهر اظهار کرد: در حال حاضر یک دبیرستان دخترانه معارف در منطقه دلوار و 2 دبیرستان پسرانه و دخترانه معارف در شهرستان کنگان فعالیت می‌کنند.
وی افزود: راه‌اندازی دبیرستان‌های معارف و علوم اسلامی یکی از برنامه‌های مهم آموزش و پرورش، سازمان تبلیغات اسلامی و حوزه‌های علمیه است.
موحدی خاطرنشان کرد: بر اساس تفاهم سه جانبه، از سال تحصیلی 1403-1402 بنا داریم هر سال حداقل 2 دبیرستان معارف و علوم اسلامی در استان راه‌اندازی شود.
وی ادامه داد: با توجه به محدودیت زمان تا شروع سال تحصیلی 1402-1401 و فراهم نبودن شرایط تاسیس دییرستان مستقل معارف، این رشته تحصیلی در دبیرستان‌های دولتی شهرستان‌های دشتی، دشتستان، گناوه و بوشهر راه‌اندازی می‌شود.
موحدی گفت: بر اساس برنامه‌ ریزی انجام شده و با مشارکت معاونت‌های پرورشی و فرهنگی، آموزش متوسطه و پژوهش و مدیریت و توسعه منابع، به زودی ثبت نام رشته معارف در 8 دبیرستان پسرانه و دخترانه این 4 شهرستان شروع می‌شود.
وی اضافه کرد: در پایان تحصیلات دوره دوم متوسطه دانش آموختگان مدارس معارف در صورت تمایل می‌توانند در حوزه علمیه ادامه تحصیل دهند و یا وارد دانشگاه شوند.
موحدی در پایان اظهار امیدواری کرد که گسترش رشته معارف، زمینه تربیت دانش‌آموزانی در تراز انقلاب اسلامی در گام دوم انقلاب فراهم می نماید.

 

 

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها